26. novembra 2011

Janette Husárová vyhrala turnaj v Helsinkách

Slovenská tenistka Janette Husárová a Fínka Emma Laineová nasadené ako prvé zvíťazili v sobotňajšom finále štvorhry na turnaji ITF Orto-Lääkärit Open v Helsinkách (dotácia 25 000 USD, tvrdý ...

husarova HELSINKI 26. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Fínka Emma Laineová nasadené ako prvé zvíťazili v sobotňajšom finále štvorhry na turnaji ITF Orto-Lääkärit Open v Helsinkách (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch Greenset v hale) nad dvojkami miestnej deblovej súťaže, Maďarkou Tímeou Babosovou a Ukrajinkou Irinou Buriačokovou, za 84 minút tesne 5:7, 7:5, 11:9 (zápasový tajbrejk).

Tridsaťsedemročná deblová majsterka sveta zo sezóny 2002 Husárová (vtedy sa radovala ako partnerka Rusky Jeleny Dementievovej) si vybojovala svoj tretí titul po návrate do diania, triumfovala aj v auguste v Trnave a v septembri v talianskej Foggii - zhodne po boku Češky Renaty Voráčovej.

Rovnako ako teraz vo fínskej metropole išlo o podujatia pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Niekdajšia trojka svetového rebríčka vo štvorhre Husárová momentálne figuruje na 170. priečke v renkingu.

Spoludržiteľka Pohára federácie 2002 Husárová do leta naposledy hrala 2. septembra 2009, keď pre zranenie ďalšej bratislavskej rodáčky Jarmily Gajdošovej nemohla dokončiť súboj 1. kola štvorhry žien na US Open v New Yorku. Počas takmer dvoch rokov odmlky napríklad dlhodobo pobudla v Nepále a začala sa činorodo venovať organizovaniu tenisových turnajov, ale aj podujatí v iných športových odvetviach. Minulý týždeň zabezpečovala tzv. Detský deň počas bratislavského turnaja Slovak Open. Husárová počas svojej kariéry získala dovedna 24 titulov vo štvorhre na hlavnom profesionálnom okruhu.

Štvorhra - finále:

Janette Husárová, Emma Laineová (SR/Fín.-1) - Tímea Babosová, Irina Buriačoková (Maď./Ukr.-2) 5:7, 7:5, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 84 minút