Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. júla 2010

Jozef Lupták exceloval na Voices Live 15Do bratislavského divadla Heineken Tower Stage zavítal violončelista Jozef Lupták, ktorý poinformoval o jedenástom ročníku festivalu Konvergencie a odohral neuveriteľne ...Zdieľať
voices live 15 Voices Live 15

Foto: Voices, n.o.BRATISLAVA 1. júla (WBN/PR) - Do bratislavského divadla Heineken Tower Stage zavítal violončelista Jozef Lupták, ktorý poinformoval o jedenástom ročníku festivalu Konvergencie a odohral neuveriteľne silný koncert zložený zo svojich obľúbených kompozícií a improvizácií.Hosťom bola aj skupina Space Recorder, ktorá zahrala štyri nové pesničky vo vynovenej zostave z pripravovaného pokračovateľa svojho debutu Backup Universe, ktorý vyšiel v elektronickej verzii vo vydavateľstve Deadred/Starcastic v roku 2009.Spisovateľ Márius Kopcsay prečítal vtipný úryvok zo svojej knihy Medvedia skala, za ktorú sa dostal medzi finalistov ceny Anasoft litera. Okrem čítačky autor pridal a zaspieval aj vlastnú nevšednú pesničku o živote po smrti.So zážitkami z prvej návštevy fitness centra v podobe Stand-up comedy divákov zabavil a prekvapil jeden z moderátorov večera, Ivan Ježík z Voices. V programe sa blysol aj šéfredaktor kinema.sk Peter Konečný so svojim pásmom Filmy inak, kde premietol 12 krátkych ukážok od geniálnych filmových scén až po zakázané filmy, či najhoršie filmy vôbec. Cenu Oskára Čepana a jej tohtoročných finalistov predstavila Bohdana Hromádková z Nadácie Centrum súčasného umenia.

Voices Live vysielala v priamom prenose multimediálna televízia MeToo.sk, záznam celého programu je na http://www.metoo.sk/tvstream/play/565. Krátke videá z podujatí si môžete pozrieť na www.voices.sk/videa_z_voices_live.

Nasledujúce vydanie Voices Live sa uskutoční po letných prázdninách vo štvrtok 30. septembra 2010 o 19:00 h. v divadle Heineken Tower Stage v Bratislave. Viac informácií nájdete na voices.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská kráľovná odhalila sochu džezmena Petersona
<< predchádzajúci článok
V Pelhřimove vystavujú hrad Karlštejn z cesta

Jozef Lupták exceloval na Voices Live 15 - diskusné fórum čitateľov