22. apríla 2015

Jurčovi dodatočne pripísali gól, prekonal rekord Gordieho Howea

Tomáš Jurčo strieľa švihom na bránku San Jose, archívne foto

Tomáš Jurčo strieľa švihom na bránku San Jose, archívne foto Foto: NHL/AP
Detroit 22. apríla (TASR) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Jurčo sa z odstupom štyroch dní zapísal na streleckú listinu Detroitu Red Wings. Vedenie zámorskej NHL po dôkladnej analýze potvrdilo, že Jurčo v prvom zápase série play off proti Tampe Bay tečoval strelu ruského útočníka Pavla Dacjuka. Jurčo zaznamenal gól už v 8. sekunde druhej časti, čo je najrýchlejší zásah v histórii Red Wings od začiatku tretiny.

Predchádzajúci rekord držal legendárny Gordie Howe, ktorý 1. apríla 1954 skóroval proti Torontu Maple Leafs v 9. sekunde tretiny. Zároveň to bol prvý gól Jurča v kariére play off, aj keď sa k nemu prepracoval kurióznym spôsobom. "Práve som sa to dozvedel. Vedel som, že som sa puku dotkol, ale nevedel som, či to zmenia," povedal pre klubový web Jurčo. Dacjuk v presilovke vystrelil spomedzi kruhov a Jurčo, ktorý clonil brankárovi vo výhľade, sa puku dotkol nohavicami. Správa o zmene strelca potešila aj Jurčovho krajana Tomáš Tatara.

"V opakovanom zábere som videl ako sa pohli Tomášove nohavice. Pavel už strelil veľa gólov a určite sa nebude za to hnevať. Pre Tomáša je vôbec to prvý zásah, čo je pre neho dobré," povedal Tatar, ktorý si v druhom zápase takisto otvoril strelecký účet v play off. Detroit vedie v sérii nad Tampou Bay 2:1.