Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2006

Justícia v budúcom roku nie je pre vládu prioritou



BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Justícia nie je v roku 2007 podľa návrhu budúcoročného rozpočtu prioritou pre súčasnú vládu, skonštatovala dnes pred novinármi exministerka spravodlivosti a poslankyňa SDKÚ-DS Lucia ...



Zdieľať

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Justícia nie je v roku 2007 podľa návrhu budúcoročného rozpočtu prioritou pre súčasnú vládu, skonštatovala dnes pred novinármi exministerka spravodlivosti a poslankyňa SDKÚ-DS Lucia Žitňanská. Pripomenula, že sa v minulosti ešte nestalo, aby bol návrh rozpočtu nižší než pôvodné východiská vlády. „Tento návrh rozpočtu pre rezort je o 60 miliónov nižší ako východiská, to je fakt,“ dodala. Pre súčasné vedenie rezortu sú podľa exministerky prioritou mzdy.

Za veľké riziko považuje Žitňanská zníženie financií na bežnú spotrebu, z ktorých rezort justície uhrádza napríklad náhrady pre znalcov a svedkov či platby advokátom. Vďaka takémuto šetreniu podľa nej narastie vnútorný dlh rezortu, ktorý sa minulému vedeniu ministerstva podarilo znížiť. V budúcom roku sa znížia aj kapitálové výdavky o 200 miliónov, čím sa spomalí rekonštrukcia súdnych budov a poklesnú investície. Menej peňazí by malo byť aj na bežné transfery, z ktorých ministerstvo vypláca odškodňovanie občanov.

Žitňanskú mrzí aj nízky rozpočet pre Centrum právnej pomoci. Vyše 25 miliónov podľa nej postačí len na udržiavanie chodu centra, neumožní však žiaden jeho rozvoj, teda napríklad založenie regionálnych pobočiek.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Témou Svetového dňa AIDS je zodpovednosť
<< predchádzajúci článok
Pápež odslúžil záverečnú omšu pred ukončením návštevy