Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2006

Nezamestnanosť v SR podľa Eurostatu v októbri na 12,7 %Sezónne upravená miera nezamestnanosti na Slovensku dosiahla podľa európskeho štatistického úradu Eurostat v októbri 12,7 %, čím sa v porovnaní so septembrom znížila o 0,2 percentuálneho bodu. ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) - Sezónne upravená miera nezamestnanosti na Slovensku dosiahla podľa európskeho štatistického úradu Eurostat v októbri 12,7 %, čím sa v porovnaní so septembrom znížila o 0,2 percentuálneho bodu. Slovensko má tak naďalej druhú najvyššiu mieru nezamestnanosti v rámci Európskej únie (EÚ), horšie je na tom len Poľsko, kde miera nezamestnanosti predstavovala v sledovanom mesiaci 14 %. Miera nezamestnanosti ostatných členských krajín sa v októbri pohybovala pod 9 %. Podľa údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorého metodika je odlišná od metodiky Eurostatu, klesla miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu októbra na historicky najnižšiu úroveň 9,27 %, čo v medzimesačnom porovnaní predstavovalo pokles o 0,48 percentuálneho bodu.

Ako ďalej informoval Eurostat, priemerná sezónne upravená miera nezamestnanosti v rámci celej EÚ zostala v októbri v porovnaní so septembrom na nezmenenej úrovni 7,9 %. Na medziročnej báze miera nezamestnanosti v 25-člennej únii klesla o 0,7 percentuálneho bodu. V 12-člennej eurozóne miera nezamestnanosti medzimesačne poklesla na 7,7 % zo septembrových 7,8 %, pričom medziročne poklesla o 0,8 percentuálneho bodu.

Spomedzi krajín, ktoré poskytli Eurostatu údaje, ich dvadsať zaznamenalo v sledovanom mesiaci medziročný pokles nezamestnanosti, tri štáty evidovali nárast a miera nezamestnanosti sa medziročne nezmenila na Malte, kde bola na úrovni 7,3 %. Najnižšiu mieru nezamestnanosti zaregistrovalo Dánsko, ktoré však poskytlo údaj len za september, a to 3,5 %, nasledovalo Holandsko s mierou nezamestnanosti 3,9 %. Tretiu najnižšiu mieru nezamestnanosti vykázali Estónsko a Írsko, obe vo výške 4,2 %. Po Poľsku a Slovensku evidovalo vysokú mieru nezamestnanosti aj Grécko, a to 9 %, uvádzaných za druhý štvrťrok 2006. Francúzsko vykázalo mieru nezamestnanosti v októbri na úrovni 8,8 %, Španielsko vo výške 8,4 %.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V pondelok odíde do Kábulu ďalších 55 slovenských vojakov
<< predchádzajúci článok
Káblové Vianoce APKT 2006