04. marca 2019

Juventus potvrdil suverenitu v Neapole, mieri za 35. titulom

Na archívnej snímke Massimiliano Allegrim, tréner Juventusu Turín.

Na archívnej snímke Massimiliano Allegrim, tréner Juventusu Turín. Foto: TASR/AP
Neapol 4. marca (TASR) - Suverenita Juventusu Turín v talianskej Serii A pokračuje. Obhajca titulu zvíťazil v nedeľňajšom zápase 26. kola na pôde SSC Neapol 2:1 a na čele tabuľky má pred tímom spod Vezuvu už šestnásťbodový náskok. Zverenci trénera Massimiliana Allegriho v lige ešte neprehrali a nik neverí, že nezískajú už ich ôsmy titul za sebou. Do konca ligy zostáva 12 kôl.

Duel ovplyvnila situácia z 25. minúty. Cristiano Ronaldo sa rútil sám na brankára domácich Alexa Mereta. Ten sa snažil trafiť nohou loptu, no kanonier hostí si ho obhodil a následne spadol. Rozhodca okamžite vytiahol červenú kartu a do bránky Neapolu musel ísť David Ospina. Toho prekonal z následného priameho kopu Miralem Pjanič. Na 2:0 zvýšil o desať minút neskôr hlavou Emre Can. Sily na ihrisku sa vyrovnali ihneď po zmene strán, keď Pjanič zahral rukou a po druhej žltej karte musel ísť predčasne pod sprchy. Neapolu sa podarilo znížiť v 61. minúte zásluhou Joseho Callejona, vyrovnať mohol v 84. minúte Lorenzo Insigne, no z pokutového kopu trafil len do bránkovej konštrukcie.

"V druhom polčase sme stratili koncentráciu, prišli sme o Pjaniča a mohli sme zápas stratiť. Neapol má svoju silu a skvele ho podporovali domáci fanúšikovia. V prvom polčase sme hrali výborne, dobre sme si prihrávali. Keď sme hrali 10 na 10, zbytočne sme sa zatiahli a trápili sme sa," citovala agentúra DPA trénera "starej dámy".

Boj o titul je de facto rozhodnutý, Juventus získa už jeho 35. Scudetto v predstihu. "Šestnásťbodový rozdiel znamená, že potrebujeme ešte päť a pol víťazstva. Matematicky si teda musíme počkať," povedal Allegri. Ten je v Piemonte už piatu sezónu a čakajú ho rokovania o novej zmluve. Špekuluje sa, že má v úmysle hľadať nové výzvy. "Už dávnejšie som povedal, že po konci sezóny si sadneme a budeme sa rozprávať. Momentálne platí, že som v Juventuse veľmi šťastný."

Hološko debutoval v drese Slovácka: Máme veľmi dobré mužstvo