Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. septembra 2021

K premiére dokumentu Karel vychádza aj soundtrackSedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom.Zdieľať
K premiére dokumentu Karel vychádza aj soundtrack

Jeden z najočakávanejších českých filmov, dokument režisérky Olgy Malířovej Špátovej Karel, príde do kín 7. októbra. V ten istý deň vyjde zároveň vo vydavateľstve Supraphon i soundtrack v podobe CD dvojalbumu, LP trojalbumu a v digitálnych formátoch. TASR informovala PR manažérka Adriana Čahojová.


Sedem hodín už zostrihaného materiálu sa premenilo na dvojhodinový záznam všetkých etáp života legendárneho speváka so špeciálnou pozornosťou venovanou jeho posledným rokom. Emocionálne silná obrazová výpoveď je, samozrejme, plná maestrovej hudby. Zrodil sa preto nápad ponúknuť fanúšikom tiež spomienku v podobe albumov 2CD a 3LP, ktoré zahŕňajú maximum piesní z filmu. Vznikol tak pestrý súbor viac než 40 chronologicky zoradených trackov bezkonkurenčne najobľúbenejšieho speváka v histórii českej hudby. Ide o cenný príspevok do ohromujúcej diskografie Karla Gotta, príspevok v súvislostiach vzniku jedinečný a neporovnateľný s bežnými kompiláciami.Výnimočný titul vychádza v obale s grafikou filmového plagátu. Obsiahly buklet je naplnený historickými fotografiami, reportážnymi snímkami z natáčania i osobnými spomienkami režisérky Malířovej Špátovej a spevákovej manželky Ivany. Soundtrack Karel vydáva Supraphon v spolupráci s Karel Gott Agency a Bonton filmom v deň premiéry filmu, ktorá bola po odkladoch spôsobených pandémiou napokon stanovená na 7. októbra.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hviezdy prepožičali hlas na dobrú vec, upozornili aj na zmenu klímy
<< predchádzajúci článok
Bratislava v pohybe oslavuje 25. výročie vzniku

K premiére dokumentu Karel vychádza aj soundtrack - diskusné fórum čitateľov