24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2008

05. mája 2008

Kanaďania rozstrieľali Lotyšsko

Hokejisti Kanady v nedeľu v Halifaxe poľahky zvíťazili v zápase B-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta nad Lotyšskom 7:0, keď sa už v 23. minúte viedli 6:0. V tíme obhajcov titulu sa dvoma gólmi ...

HALIFAX 5. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady v nedeľu v Halifaxe poľahky zvíťazili v zápase B-skupiny na 72. hokejových majstrovstvách sveta nad Lotyšskom 7:0, keď sa už v 23. minúte viedli 6:0. V tíme obhajcov titulu sa dvoma gólmi blysol Rick Nash a štyrmi bodmi za gól a tri asistencie Danny Heatley. Útočník tímu NHL Ottawa Senators je s 8 bodmi z dvoch zápasov (4+4) suverénne na čele kanadského bodovania šampionátu. Kanaďania začali zostra, už v 3. minúte Sharp prekonal Masalskisa a vzápätí pridal druhý gól Green. Gólový účet I. tretiny zavŕšil v 13. minúte Heatley. Úvahy Lotyšov o solídnom výsledku definitívne pochoval 1:39 min trvajúci časový úsek od 22. do 23. minúty, keď Masalskis inkasoval trikrát a v bránke ho vymenil Naumovs. Javorové listy pridali potom ešte siedmy gól (v 33. min Nash) a tým sa kanonáda domácich skončila. V záverečnom dejstve zaujala divákov v Halifaxe viac tvrdá hra oboch kolektívov ako hokejové akcie. Po šarvátke v 53. min dostal trest do konca stretnutia lotyšský útočník Ivanans. Kým Kanaďania, ktorý si upevnili vedúcu pozíciu v tabuľke B-skupiny, dostali na turnaji v dvoch zápasoch iba jeden gól a sami ich nastrieľali už dvanásť, Lotyšom sa pri jedenástich inkasovaných góloch puk do bránky súpera ešte dopraviť nepodarilo. Výsledok: B-skupina (Halifax): Lotyšsko - Kanada 0:7 (0:3, 0:4, 0:0) Góly: 3. Sharp (Mayers, Jovanovski), 4. Green (Heatley), 13. Heatley (Getzlaf), 22. Nash (Heatley, Burns), 22. St. Louis (Spezza), 23. Kunitz (Roy), 33. Nash (Getzlaf, Heatley) Vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Ivanans (Lot.) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kurmann (Švajč.), Larking (Švéd.) - Ulriksson (Švéd.), Wehrli (Švajč.), 7831 divákov Zostavy: Loyšsko: Masalskis (23. Naumovs) - Rekis, Pujacs, K. Redlihs, Jerofejevs, Lavinš, Galvinš, J. Redlihs, Saviels - Cipulis, Šprukts, Širokovs - Daugavinš, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Beržins, Daržins - Stals, Blinovs, Ivanans Kanada: Leclaire - Jovanovski, Staios, Hamhuis, Bouwmeester, Keith, Burns, M. Green - Chimera, Getzlaf, D. Roy - Kunitz, Spezza, Mayers - E. Staal, Toews, Doan - Nash, Sharp, Heatley - St. Louis Aktuálna tabuľka B-skupiny: 1. Kanada 2 2 0 0 0 12:1 6 2. USA 1 1 0 0 0 4:0 3 3. Slovinsko 1 0 0 0 1 1:5 0 4. Lotyšsko 2 0 0 0 2 0:11 0 Poznámka: počet zápasov, víťazstvá v riadnom čase (3 body), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 bod), prehry v riadnom čase (0 bodov), skóre, body SITA