Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Kandidát na premiéra Maďarska: Orbánizmus je chorobou EurópyNa archívnej snímke poslanci maďarského parlamentu.Zdieľať
Na archívnej snímke poslanci maďarského parlamentu. Foto: TASR/AP
Viedeň/Budapešť 13. marca (TASR) - Orbánizmus je chorobou, ktorou je nakazených čoraz viac európskych krajín, pričom isté príznaky sa objavili už aj v Rakúsku. Povedal to v utorok vo Viedni kandidát maďarskej ľavice na premiéra Gergely Karácsony po schôdzke s predsedom Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ) a bývalým rakúskym kancelárom Christianom Kernom.


Karácsony vyjadril presvedčenie, že maďarské parlamentné voľby, ktoré sa budú konať 8. apríla, majú význam nielen z vnútropolitického a historického hľadiska, ale môžu určiť aj budúcnosť európskeho kontinentu. Informovala o tom agentúra MTI.

Maďarský opozičný politik uviedol, že politika premiéra Viktora Orbána je škodlivá pre celú Európu. Preto je podľa neho potrebné, aby si maďarské a rakúske ľavicové strany udržiavali dobré vzťahy.

Kern poznamenal, že sa s Karácsonym zhodli v tom, že právny štát, demokracia a európska solidarita sú hodnoty, ktoré nemôžu byť predmetom diskusie.

Gergely Karácsony je premiérskym kandidátom opozičného ľavicového bloku Maďarská socialistická strana (MSZP) - Dialóg (Párbeszéd).


(spravodajca TASR Ladislav Vallach)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V cudzineckej politike Slovenska nastanú od mája zmeny
<< predchádzajúci článok
Di Maio: Hnutie piatich hviezd nechce opustiť EÚ ani eurozónu

Kandidát na premiéra Maďarska: Orbánizmus je chorobou Európy - diskusné fórum čitateľov