27. júla 2018

Kanoisti Baláž s Linkom získali STRIEBRO na MS do 23 rokov v Plovdive

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Tibor Linka obsadili 2. miesto v A-finále kategórie K2 na 1000 metrov na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Plovdiv 27. júla (TASR) - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž a Tibor Linka obsadili 2. miesto v A-finále kategórie K2 na 1000 metrov na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive. Medzi "dvadsaťtrojkármi" boli rýchlejší iba Austrálčania Joel McKitterick s Thomasom Greenom.

Junior Dávid Koczkás obsadil 5. miesto v C1 na 1000 m. Medzi juniorkami na polovičnej trati skončila Lucia Valová deviata.

Pretekára do 23 rokov Adama Boteka klasifikovali v súťaži K1 na 1000 m na 9. pozícii. V tej istej disciplíne skončila medzi ženami Marianna Petrušová piata, rovnako ako v juniorskej kategórii Jessica Zatlkajová.

TOUR DE FRANCE: ROGLIČ VYHRAL 19. ETAPU A NA PÓDIU NAHRDAIL FROOMEA