Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2013

Karol Mello a Viliam Mišenka majú na krku ďalšie obvinenieTrojica Slovákov Viliam Mišenka, Štefan Borka a Karol Mello má na krku ďalšie obvinenie. Týka sa lúpeže v dome topoľčianskych podnikateľov spred 17 rokov. ...Zdieľať
hladany viliam misenka v bratislave BRATISLAVA/NITRA 2. augusta (WEBNOVINY) – Trojica Slovákov Viliam Mišenka, Štefan Borka a Karol Mello má na krku ďalšie obvinenie.


Týka sa lúpeže v dome topoľčianskych podnikateľov spred 17 rokov.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol dňa 16. júla 2013 obvinenie Viliamovi Mišenskovi, Karolovi Mellovi a Štefanovi Borkovi za trestný čin lúpeže a porušovania domovej slobody,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca krajskej prokuratúry v Nitre Ján Ludva. Spis má na stole Okresná prokuratúra v Topoľčanoch.

„Príslušný prokurátor v rámci výkonu dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní preskúma zákonnosť a dôvodnosť uznesenia o vznesení obvinenia,“ dodal Ludva.

Viliam Mišenka, Štefan Borka a Karol Mello sú obvinení aj v prípade zavraždenia mafiána Petra Čongrádyho.

O tom, že im polícia pripisuje aj lúpež v Topoľčanoch, informoval ako prvý denník Nový Čas. Prepadnutie sa podľa novín stalo v januárový večer v roku 1996. Do rodinného domu sa údajne vlámali dvaja muži. Paralyzérom zaútočili na dcéru majiteľov domu a pýtali sa jej, kde majú ukryté peniaze.

Skrýšu vraj prezradila, lebo ju jeden z chlapov začal obchytkávať. Ako dodáva Nový Čas, zo skrýše v spálni údajne vzali 800-tisíc korún (26 555 eur).

Viliam Mišenka je momentálne vo väzbe pre obvinenie, že sa podieľal na vražde Petra Čongrádyho. Karol Mello, ktorý sa zdržiava v Belize, je okrem tohto prípadu obvinený aj v kauze vraždy mladej ženy a chlapca z roku 2004, ktorá sa stala v Moste pri Bratislave.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Košický hrad ožije stredovekom, postavený je vojenský tábor
<< predchádzajúci článok
Česká ekonomika podľa novej prognózy ČNB tento rok klesne o 1,5 %