03. júna 2012

Kings vyhrali, diablov zdolali v predĺžení

Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili aj v druhom finále Stanleyho pohára na ľade New Jersey, keď v sobotu tohto súpera zdolali rovnako ako v prvom súboji 2:1 po predĺžení. Hrdinom stretnutia ...

nhl NEWARK 3. júna (WEBNOVINY) - Hokejisti Los Angeles Kings zvíťazili aj v druhom finále Stanleyho pohára na ľade New Jersey, keď v sobotu tohto súpera zdolali rovnako ako v prvom súboji 2:1 po predĺžení.

Hrdinom stretnutia sa stal útočník Jeff Carter, ktorý rozhodol v 74. min strelou nad ľadom o rekordnom desiatom víťazstve Kings v rade v play-off na ľadoch súperov. Los Angeles ešte v tohtoročnej vyraďovacej časti ako hosťujúci tím neprehralo, zo šestnástich duelov v bojoch o Stanleyho pohár uspelo štrnásťkrát.

Aj tentoraz to bol veľmi vyrovnaný duel. Skóre otvoril už v 7. min hosťujúci obranca Drew Doughty, ktorý po individuálnej akcii nedal šancu skúsenému brankárovi Martinovi Brodeurovi. Domáci "diabli“ vyrovnali na začiatku III. tretiny, keď v 43. min Židlického vyrazený pokus od modrej čiary zasunul za Jonathana Quicka center Ryan Carter.

Rozhodnúť mohol v záverečnej minúte riadneho hracieho času v presilovke Iľja Kovaľčuk, ale v poslednom okamihu vložil do jeho strely hokejku Anže Kopitar. Doughty mohol pridať druhý gól na začiatku predĺženia, no v 63. min chýbali jeho delovke od modrej iba centimetre.

V 74. min vnikol do útočného pásma po pravej strane Jeff Carter, ale Penner neprepasíroval puk za Brodeurov chrbát. Akcia však pokračovala ďalej, Jeff Carter vystrelil švihom z pravého kruhu a brankár New Jersey nereagoval na jeho pokus.

Los Angeles v tejto sezóne vo vyraďovacej časti neprehralo ani jedno zo štyroch predĺžení, vyrovnalo tak rekord NHL.

Výsledok sobotňajšieho druhého finále zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) - stav série: 0:2
Góly: 43. R. Carter (Židlický, Bernier) - 8. Doughty, 74. J. Carter (Penner, Martinez)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 33:32, 17 625 divákov.

New Jersey: Brodeur - A. Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Volčenkov, Harrold - Zubrus, Zajac, Parise - Ponikarovskij, Henrique, Kovaľčuk - Clarkson, Josefson, Eliáš - Gionta, R. Carter, Bernier
Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, W. Mitchell, Vojnov, M. Greene, Martinez - Justin Williams, Kopitar, D. Brown - Penner, M. Richards, J. Carter - King, Stoll, T. Lewis - Richardson, Fraser, J. Nolan.