09. novembra 2007

Kiselov koncert v Toulouse, nemeckým klubom sa nedarilo

"Kiselov koncert!" - hlási titulná strana piatkového českého denníka Sport a na polstranovej fotografii ponúka radujúceho sa Karola Kisela. Slovenský legionár v drese pražskej Sparty totiž vo ...

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) - "Kiselov koncert!" - hlási titulná strana piatkového českého denníka Sport a na polstranovej fotografii ponúka radujúceho sa Karola Kisela. Slovenský legionár v drese pražskej Sparty totiž vo štvrtok dvoma gólmi rozhodol o víťazstve 3:2 na pôde francúzskeho FC Toulouse v zápase 2. kola skupinovej fázy Pohára UEFA. Sparta prehrávala od 13. min, avšak dvoma gólmi v priebehu dvoch minút (67. Kisel a 68. Libor Došek) otočila skóre. Dvanásty tím aktuálnej tabuľky najvyššej francúzskej súťaže však po chybe sparťanskej obrany v 79. min vyrovnal gólom Mansarého. Tri body pre české mužstvo napokon zariadila spolupráca dvojice Pavel Horváth - Karol Kisel. Slovenský ofenzívny stredopoliar po Horváthovom technickom oblúčiku, ktorý skončil na brvne a odrazil sa späť do ihriska, sklzom poslal loptu za chrbát brankára Doucheza.

"Som rád, že sme nadviazali na sériu troch víťazstiev v domácich súťažiach. Potešila ma hra mužstva a samozrejme, aj výsledok," citovala spokojného kormidelníka Sparty Michala Bílka internetová stránka pražského klubu.

Úvod stretnutia E-skupiny v Toulouse však pre český tím nevyzeral najlepšie. Už v 13. min inkasoval gól a bol pod neustálym tlakom. "Hrali sme ustráchane," priznal M. Bílek. "Potom sme však zdvihli hlavy a až do konca sme predvázali skvelý výkon. Psychickú odolnosť a obrovskú vôľu po víťazstve sme dokázali aj po zbytočnom góle, ktorým Francúzi vyrovnali na 2:2." Štridsaťtriročný letenský kormidelník nechcel nikoho z hráčov špeciálne vyzdvihnúť, len pripomenul, že Pavel Horváth dokázal svoju futbalovú genialitu. Michal Bílek po víťaznom dueli zopakoval, že cieľ mužstva sa nemení: "Chceme postúpiť do jarných bojov."

Vo štvrtok sa v Pohári UEFA nedarilo nemeckým mužstvám. Veľký favorit na triumf v celej súťaži Bayern Mníchov doma len remizoval s anglickým Boltonom 2:2, Leverkusen prehral v Moskve so Spartakom 1:2, keď ruský tím skóroval v oboch prípadoch z jedenástky a 1. FC Norimberg s Marekom Mintálom na hrote útoku podľahol doma Evertonu 0:2. Úspech anglických tímov na ihriskách súperov zvýraznil triumf Tottenhamu v súboji s Hapoelom Tel Aviv. Mužstvo "kohútov" vedené novým kormidelníkom Juandem Ramosom (v posledných dvoch sezónach vyhral Pohár UEFA s FC Sevilla) zvíťazilo 2:0.

"Mali sme viacero dobrých gólových príležitostí, svoju prácu sme si však dokončili už v prvom polčase. Sme spokojní s víťazstvom, ale najdôležitejšie je, že sme si zachovali čisté konto," zdôraznil po zápase kapitán Tottenhamu Robbie Keane.

Norimbergu sa v bundeslige zatiaľ nedarí a v nevýrazných výkonoch pokračoval aj vo štvrtkovom dueli A-skupiny proti Evertonu. "Beriem na seba zodpovednosť. Postavil som totiž nášho najpomalšieho obrancu Glaubera proti súperovmu najrýchlejšiemu útočníkovi Anicehbemu. Do 80. minúty sme hrali dobre, ale potom sme urobili dve kľúčové chyby a zmazali sme všetko pozitívne, čo sme dovtedy ukázali," sypal si popol na hlavu tréner 1. FCN Hans Meyer.

Bayern Mníchov, ktorý považujú odoborníci za najväčšieho ašpiranta na zisk trofeje, prišiel v domácom stretnutí F-skupiny v Allianz Arene s Boltonom o víťazstvo osem minút pred koncom, keď Kevin Davies vyrovnal na 2:2. Tréner Ottmar Hitzfeld bol celkom logicky s výsledkom nespokojný: "Nehrali sme dobre. Hoci sme kontrolovali dianie na ihrisku, hrali sme až príliš bezstarostne. Som z toho trochu frustrovaný." Mníchovský tréner sa však neobáva, že by jeho zverenci nepostúpili do vyraďovacej fázy. "Máme už štyri body a nemyslím si, že budeme mať problém postúpiť," skonštatoval Hitzfeld.

Zo slovenských futbalistov sa vo štvrtkových súbojoch 2. kola objavili na ihrisku piati - Kamil Čontofalský, Martin Škrtel (obaja Petrohrad), Marek Mintál (Norimberg), Karol Kisel (Sparta) a Ľubomír Michalík (Bolton) - a všetci odohrali celých 90 minút.