Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2019

Kiska podpísal dodatok k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní terorizmuNa archívnej snímke slovenský prezident Andrej Kiska.Zdieľať
Na archívnej snímke slovenský prezident Andrej Kiska. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 14. mája (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska podpísal v pondelok (13. 5.) ratifikačnú listinu Dodatkového protokolu k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní terorizmu. Informovala o tom prezidentská kancelária. Dodatok sa týka fenoménu cudzích bojovníkov, ktorí páchajú teroristické trestné činy.


Dodatkový protokol má doplniť Dohovor Rady Európy o predchádzaní terorizmu o ustanovenia týkajúce sa trestnosti viacerých činov, ktoré súvisia s fenoménom cudzích bojovníkov a páchaním teroristických trestných činov.

Ako uvádza ministerstvo spravodlivosti v predkladacej správe, pod fenoménom cudzích bojovníkov sa myslia osoby, ktoré odchádzajú do konfliktných oblastí s cieľom páchania teroristických trestných činov, respektíve účasti na ozbrojených konfliktoch.

Podľa dodatku sa má za trestný čin považovať aj účasť v organizácii alebo skupine na účel terorizmu, cestovanie do zahraničia na účel terorizmu a jeho organizovanie či financovanie cestovania do zahraničia na účel terorizmu.

Dodatkový protokol vypracoval Výbor expertov Rady Európy pre terorizmus a je záväzným právnym dokumentom Rady Európy. Podpisom prezidenta ho Slovensko ratifikovalo.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vďaka digitalizácii sa postupne odbúrava byrokracia
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť ewia plánuje výstavbu centier na spracovanie odpadu

Kiska podpísal dodatok k Dohovoru Rady Európy o predchádzaní terorizmu - diskusné fórum čitateľov