Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

06. novembra 2023

Klimatickí aktivisti poškodili sklo pred dielom Venušina toaleta v Národnej galérii v LondýneDvaja klimatickí aktivisti rozbili ochranné sklo pred známym obrazom španielskeho maliara Diega Velázqueza v Národnej galérii v Londýne. Oznámila to skupina Just ...Zdieľať
britain_climate_protest_painting_targeted_94439 1 676x380 6.11.2023 (SITA.sk) - Dvaja klimatickí aktivisti rozbili ochranné sklo pred známym obrazom španielskeho maliara Diega Velázqueza v Národnej galérii v Londýne.


Oznámila to skupina Just Stop Oil. Dvojica poškodila sklo pred dielom Venušina toaleta malými kladivami. Na fotografiách z miesta je vidno, ako je sklo poškodené niekoľkými dierami.

Just Stop Oil, ktorá už viedla podobné protesty na známe umelecké diela a verejné budovy, v pondelok povedala, že danou akciou od vlády požaduje okamžité zastavenie všetkých licencií na prieskum, vývoj a výrobu fosílnych palív v Spojenom kráľovstve.

Aktivisti sa podľa nej rozhodli zamerať sa na olejomaľbu zo 17. storočia, pretože ju už v roku 1914 poničili sufražetky volajúce po právach žien. Národná galéria uviedla, že ľudí zatkli a maľbu zvesili, aby ju mohli preskúmať odborníci.


Zdroj: SITA.sk - Klimatickí aktivisti poškodili sklo pred dielom Venušina toaleta v Národnej galérii v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Na Pohode 2024 vystúpi Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia
<< predchádzajúci článok
Humenné získalo titul Mesta kultúry, zvíťazilo pre široký rozsah umeleckých a kultúrnych aktivít