Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2009

Kniha o Clintonovom úradovaní odhaľuje nepríjemné pikantérieNajnovšia kniha popisujúca úradovanie bývalého prezidenta USA Billa Clintona obsahuje pikantné podrobnosti jeho stretnutí s najmocnejšími lídrami sveta. Úryvky zo 700-stranovej publikácie, ktorej ...Zdieľať
WASHINGTON 22. septembra (WEBNOVINY) - Najnovšia kniha popisujúca úradovanie bývalého prezidenta USA Billa Clintona obsahuje pikantné podrobnosti jeho stretnutí s najmocnejšími lídrami sveta. Úryvky zo 700-stranovej publikácie, ktorej autorom je nositeľ Pulitzerovej ceny a Clintonov blízky poradca Taylor Branch, priniesol v utorok denník USA Today.


Jednou z najkontroverznejších častí knihy je pasáž, kde Taylor opisuje návštevu vtedajšieho ruského prezidenta Borisa Jeľcina vo Washingtone. Ruského lídra vtedy neskoro v noci našli neďaleko Bieleho domu, pričom bol zjavne "opitý". Na sebe mal len spodnú bielizeň a podľa vlastných slov tam "hľadal pizzu". Udalosť sa odohrala v roku 1995 a podľa novinára takmer vyvolala medzinárodný spor medzi USA a Ruskom. Jeľcin, ktorý zomrel v roku 2007, bol známy svojimi častými alkoholickými excesmi.

Knihu na americký trh oficiálne uvedú na budúci týždeň. Taylor v nej použil tajné nahrávky zo 79 rozhovorov, ktoré Clintonovi zamestnanci pred svojim šéfom ukrývali. Predpokladá sa, že samotný prezident bude proti zverejneniu nepríjemných incidentov protestovať.

SITA_AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sudkyňa Sninská za zateplenie domu platiť nemusí, rozhodol súd
<< predchádzajúci článok
V Poľsku zatkli kňaza, je podozrivý z bankovej lúpeže

Kniha o Clintonovom úradovaní odhaľuje nepríjemné pikantérie - diskusné fórum čitateľov