Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. apríla 2009

Kniha: Teraz máš, čo si zaslúžiš!Nórska spisovateľka Anne Holtová ponúka strhujúcu detektívku „Čo je moje“, ktorá nenechá chladnou žiadnu ženu, tobôž nie matku.Zdieľať
Celú krajinu totiž ochromil neznámy vrah, ktorý unáša a vraždí malé deti. Najskôr zmizne bez stopy 9-ročná Emilie. Jediné stopy, ktoré po nej zostali, je školská taška a kytica podbeľov ležiacich na zemi. Šesť dní po tejto udalosti zas z postele v noci unesú malého Kima. Zakrátko ho však nájdu. Mŕtveho, ale bez známok násilia. Na kuse papiera pri ňom sa nájde odkaz napísaný červeným atramentom: Teraz máš, čo si zaslúžiš.
Inger Johanne Vikovú, psychologičku a zároveň matku malého dieťaťa únosy vystrašia, rovnako ako ľudí v celej krajine. Detektív Yngvar Stubo ju presviedča, aby mu pomohla odhaliť páchateľa. Viková je ale zaneprázdnená štúdiom prípadu vraždy a znásilnenia malého dievčatka z minulosti, preto ponuku odmieta.
Keď však zmizne ďalšie dieťa v autobuse plnom ľudí uprostred poobednej špičky a nikto si nevšimne nič podozrivé, Inger Johanne sa rozhodne prijať ponuku a pustí sa do vyšetrovania zložitého prípadu. Ak chce Viková a Stubo vypátrať, kto unáša a vraždí deti, najprv musia zistiť, prečo a komu sa chce páchateľ pomstiť…
 
Kriminálny román „Čo je moje“ Anne Holtovej je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Má spád, nečakané zvraty, dobre vykreslené charaktery. Čitateľ nemá problém vcítiť sa do kože rodičov, ktorí prídu o svoje dieťa. Anne Holtová odviedla vynikajúcu prácu.

 

Viac na kniznyweb.sk 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AXE INSTINCT PARTY v trnavskom Relaxe už v sobotu
<< predchádzajúci článok
Angelina Jolie je podľa ankety Vanity Fair najkrajšia na svete