Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2018

Koalícia chce presunúť zavedenie doplnkových ordinačných hodínIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 13. marca (TASR) - Zavedenie doplnkových ordinačných hodín v ambulanciách lekárov, pri ktorých by si pacienti platili za vyšetrenie do 30 eur, by sa malo posunúť z 1. mája 2018 na 1. januára 2019. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu, ktorý v utorok predložil poslanec Juraj Blanár (Smer-SD). Zmenu chce dosiahnuť nepriamou novelou cez zmenu zákona o treťom pilieri.


Doplnkové ordinačné hodiny majú byť pre všeobecných lekárov a špecialistov nepovinné. Pacient sa v rámci nich má objednať, za vyšetrenie si musí zaplatiť, keďže nebude hradené z verejného zdravotného poistenia. Maximálna suma bude 30 eur. Predpísané lieky či ďalšie zdravotné výkony, ktoré lekár indikuje, budú aj v tomto čase hradené zdravotnou poisťovňou.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) bol aj na konci roku 2017 presvedčený, že zavedenie doplnkových ordinačných hodín v ambulanciách lekárov od mája 2018 je obsahovo dobrý návrh. Považuje za legitímne právo kohokoľvek ho kritizovať, on si však za ním stojí.

"Myslím, že bol vytvorený tak, aby sme zabránili akémukoľvek zneužívaniu. Jednoznačne motivuje ambulantných lekárov, aby pracovali viac nielen v doplnkových, ale aj počas riadnych hodín, pretože na to, aby ste mohli mať doplnkové, musíte odpracovať minimálny počet ordinačných hodín, ktoré často mnohí dnes neodpracujú," povedal Drucker. Po ich schválení však premiér Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na kritiku opozície hovoril o ich možnom zrušení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Každý druhý podnik v Nemecku má problém obsadiť kvalifikované miesto
<< predchádzajúci článok
V. Stromček by mal v stredu skončiť ako štátny tajomník

Koalícia chce presunúť zavedenie doplnkových ordinačných hodín - diskusné fórum čitateľov