Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. februára 2011

KOLUMBIA: Prezident zvažuje legalizáciu drogKonzervatívny kolumbijský prezident Juan Manuel Santos očividne zvažuje legalizáciu drog s cieľom dostať pod kontrolu násilie a kriminalitu vo svojej krajine. "Je to ...Zdieľať
juan manuel santos Juan Manuel SantosFoto: SITA/APBOGOTA 14. februára (WEBNOVINY) - Konzervatívny kolumbijský prezident Juan Manuel Santos očividne zvažuje legalizáciu drog s cieľom dostať pod kontrolu násilie a kriminalitu vo svojej krajine. "Je to alternatíva, o ktorej môžme diskutovať", povedal Santos v nedeľu pre spravodajský magazín Semana. Dodal, že nie je proti žiadnemu opatreniu, ktoré by mohlo byť efektívne. "A keď sa svet rozhodne pre legalizáciu a bude si myslieť, že sa tak dá eliminovať násilie a kriminalita, mohol by som s tým súhlasiť," skonštatoval.

V Latinskej Amerike sa v poslednej dobe vyslovilo za legalizáciu drog s cieľom utlmiť drogové násilie viacero vysokopostavených lídrov vrátane bývalých prezidentov Kolumbie, Mexika a Brazílie. Len v samotnom Mexiku pritom od decembra 2006 zahynulo vo vojne drogových kartelov už viac než 34 600 ľudí.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trnavskí poslanci budú odvolávať z dozorných rád
<< predchádzajúci článok
Košice schválili kandidátov na členov do EMHK