07. marca 2010

Kompletný duel Gáboríka za Rangers od 6. februára

Hokejový útočník Marián Gáborík odohral prvý duel za New York Rangers po návrate zo zimných olympijských hier vo Vancouveri. ...

Marián Gáborík

NEW YORK 7. marca (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Marián Gáborík odohral prvý duel za New York Rangers po návrate zo zimných olympijských hier vo Vancouveri. Najväčšia hviezda Rangers sa na ľade Washingtonu ani raz z troch streleckých pokusov nepresadila a jej tím prehral 0:2. Trenčiansky odchovanec vynechal prvé dva zápasy "jazdcov" po olympijskej prestávke a hovorilo sa o jeho problémoch so slabinami, ktoré si mal zraniť v zápase s Kanadou v semifinále olympijského turnaja. Dvadsaťosemročný hviezdy krídelník, ktorý sa vo Vancouveri prezentoval ziskom 5 bodov (4+1), odohral prvý kompletný duel za svoj klub od 6. februára. V sobotu vo Washingtone odkorčuľoval na ľade 20 minút.

"V perfektnom svete by som ešte chvíľu počkal. Pred nami je však posledných osemnásť stretnutí sezóny a potrebujeme body. Chcem byť súčasťou mužstva," povedal pre New York Daily News ešte po piatkovom tréningu a po sobotňajšom dueli dodal: "Dúfam, že môj stav i výkonnosť sa budú zlepšovať a odohráme kvalitnejšie zápasy."

Gáborík nastrieľal v 59 doterajších dueloch 35 gólov a pridala aj 34 asistencií. Viac ako 65 stretnutí v sezóne odohral počas doterajšieho pôsobenia v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete Gáborík iba jediný raz. "Je dôležitou súčasťou nášho tímu," uviedol brankár Rangers Henrik Lundqvist a pokračoval: "Pridáva do všetkých našich herných činností ďalší level."