Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. februára 2020

Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter SaganÚvodným vrcholom cyklistickej sezóny už tradične býva monumentálna klasika Miláno - San Remo. Aj tento rok ju má v pláne absolvovať aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan, no vedúci organizačného výboru ...Zdieľať
italy_cycling_tirreno_adriatico_35312 2a41238d6c1a43f1beefb513c29a12d0 676x451 25.2.2020 (Webnoviny.sk) - Úvodným vrcholom cyklistickej sezóny už tradične býva monumentálna klasika Miláno - San Remo. Aj tento rok ju má v pláne absolvovať aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan, no vedúci organizačného výboru Mauro Vegni sa obáva toho, že z bezpečnostných dôvodov budú musieť byť najdlhšie preteky sezóny zrušené.


Dôvodom je koronavírus, ktorý sa z európskeho pohľadu nepríjemne rozširuje najmä v severnej časti Talianska. Na Apeninskom polostrove je momentálne 130 ľudí pozitívnych a hlásia už aj úmrtia.

Budú sa riadiť pokynmi


"Rovnako ako všetci, aj my sa obávame toho, čo sa deje. Zároveň dúfame, že sa časom situácia zlepší a že počet nakazených ľudí sa nezvýši. Rozhodujúcim faktorom bude počet takýchto prípadov a či bude situácia pod kontrolou. Miláno je jedným z dvoch miest, ktoré doteraz zaznamenalo najviac prípadov koronavírusu. Budeme sa riadiť pokynmi vlády a ministerstva zdravotníctva," vyjadril sa Vegni pre špecializovaný portál cyclingnews.com.

Mauro Vegni je šéfom spoločnosti RCS Sport, ktorá takisto organizuje aj preteky Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia či Strade Bianche. Posledné menované podujatie sa koná už o necelé dva týždne, ale vraj by nemalo byť v ohrození.

Zostávajú štyri týždne


"V tejto chvíli to v Toskánsku, kde sa koná Strade Bianche, vyzerá v poriadku. Myslím si, že tu nebude problém, ale situáciu budeme monitorovať," povedal Vegni.

Koronavírus v nedeľu zasiahol aj do diania vo futbalovej Serie A, kde boli odložené štyri stretnutia. Takisto zasiahol tradičný karneval v Benátkach a v niektorých oblastiach sú zavreté školy a úrady.

Podľa Vegniho by prípadné zredukovanie trate klasiky Miláno - San Remo nebolo vhodným riešením. "Momentálne nemáme plán B. Nemalo by zmysel skrátiť tri štvrtiny pretekov. Môžeme sledovať iba vyhlásenia vlády. Stále máme štyri týždne," dodal Vegni.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V NHL sa hral iba jeden zápas a obranca Jaroš si pripísal asistenciu (video)
<< predchádzajúci článok
Martin Škrtel strelil v tureckej lige gól, ktorým rozhodol o výhre Basaksehiru nad Rizesporom

Koronavírus ohrozuje štart klasiky Miláno – San Remo, na ktorej má štartovať aj Peter Sagan - diskusné fórum čitateľov