27. apríla 2011

Košičanky ôsmykrát majsterkami Slovenska v basketbale

...

bez nazvu Zľava: Klaudia Lukačovičová z Ružomberka a Miljana Musovič z Košíc v treťom finálovom zápase Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok play-off basketbalovej extraligy žienFoto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 27. apríla (WEBNOVINY) - Basketbalistky Dobrých anjelov Košice získali v stredu po víťazstve nad MBK Ružomberok 78:63 (40:32) na palubovke domácej Infiniti arény už ôsmy slovenský majstrovský titul. Zverenkyne trénera Štefana Sviteka zvíťazili vo finálovej sérii presvedčivo 3:0 a celkovo v play-off neprehrali ani jeden zápas. Jedinú prehru v práve skončenom súťažnom ročníku zaznamenali v nadstavbovej časti s Popradom.

V stredajšom treťom finálovom súboji držali Ružomberčanky krok s domácimi favoritkami len v prvom polčase. Basketbalistky z Liptova spočiatku viedli, no po dvoch štvrtinách odchádzali do kabín s osembodovým náskokom domáce hráčky. A keď v tretej štvrtine náskok Košičaniek narástol na 20 bodov, o výsledku finále aj víťazovi celého ročníka bolo predčasne rozhodnuté.

Basketbal - extraliga žien - finále play-off - tretí zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):

Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok 78:63 (40:32) - konečný výsledok série 3:0.