30. júla 2009

Košice zvíťazili v Sarajeve na nulu

Futbalisti MFK Košice zvíťazili v prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/10 na ihrisku bosnianskeho FK Slavija Sarajevo 2:0 (1:0). Pred budúcotýždňovou odvetou v Čermeli si zverenci trénera ...

SARAJEVO 30. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti MFK Košice zvíťazili v prvom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/10 na ihrisku bosnianskeho FK Slavija Sarajevo 2:0 (1:0). Pred budúcotýždňovou odvetou v Čermeli si zverenci trénera Jána Kozáka vytvorili veľmi dobrú východiskovú pozíciu na postup do play-off fázy tejto druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

O prvý presný zásah súboja na štadióne Koševo sa v drese úradujúceho víťaza Slovenského pohára postaral v 11. min kanonier Ján Novák. Skazu domácich potom dokonal v 60. min Dávid Škutka. Košičania boli počas celého zápasu lepším tímom a zaslúžene triumfovali. Pre tím z východu Slovenska bol súboj v Bosne a Hercegovine premiérovým v novom ročníku európskych pohárových súťaží. Odveta je na programe vo štvrtok 6. augusta s výkopom o 17.00 h.

FK Slavija Sarajevo - MFK Košice 0:2 (0:1)
Gól: 11. J. Novák, 60. Škutka, ŽK: 71. Nikolič - 38. Škutka, 78. Dobias, rozhodovali: Mazeika - Šimkus, Jagintavičius (všetci Litva)

Košičania sa súpera nezľakli a od úvodných minút hrali aktívne. V 7. min Kuzma zahrával priamy kop a o dve minúty neskôr si Škutka pripísal prvý strelecký pokus na bránku. V 11. min už útočník Novák prudkou krížnou strelou otváral skóre - 0:1. Košický kanonier sa činil aj v ďalšom priebehu prvého polčasu. V 20. min postupoval sám na brankára Lučiča, ale ten jeho strelu vyrazil. Po polhodine hry jeho strela z priameho kopu z 30 m skončila tesne nad brvnom domácej bránky. Krátko pred polčasovou prestávkou ešte Novák preloboval brankára domácich, ale spolu s ním aj jeho svätyňu. Košické prekvapenie pre Bosniakov pokračovalo aj po zmene strán. V 60. min potiahol loptu Milinkovič, jeho center našiel na hranici šestnástky Škutku a ten zvýšil náskok slovenského tímu už na 2:0. Otrasení domáci napriek zvýšenej snahe v závere už gólovo nedokázali odpovedať, a tak si Košičania odvážajú z Bosny cenné, ale najmä zaslúžené víťazstvo 2:0.

Žilina doma remizovala s Hajdukom 1:1