16. marca 2012

Košickí futbalisti nečakane vyhrali v Senici

Predohrávka 22. kola Corgoň ligy sa skončila prekvapujúcim výsledkom. Košice vyhrali nad favorizovanou Senicou 1:0. ...

senica Zľava: Petr Pavlík zo Senice a Coulibaly Diaby z Košíc Archívne foto: SITA/Ivan FleischerSENICA 16. marca (WEBNOVINY) - Predohrávka 22. kola Corgoň ligy sa skončila prekvapujúcim výsledkom. Košice vyhrali nad favorizovanou Senicou 1:0. Napriek tomu, že druhý polčas sa odohral väčšinou na polovici Košičanov, Seničanom gól nebol súdený.

I. polčas

Seničania nastúpili do zápasu bez vykartovaného kapitána Gajdošíka, ale už s uzdraveným Pavlíkom. Záhoráci prvý polčas "prespali", odohrali ho vo vlažnom tempe. Hostia pozorne bránili, niekedy až s deviatimi hráčmi, prehusťovali stred pola a vyrážali do rýchlych protiútokov.

Prvýkrát sa snažil trafiť priestor brány v 19. min. Kóňa, no lopta po strele spoza šestnástky letela nad košickú bránu. Prvýkrát sa medzi tri žrde trafili Seničania až 28. min, ale Gorositov pokus z priameho kopu z 25 metrov brankár kryl. Košičanom vyšla v 31. minúta pekná akcia po ktorej Kuzma našiel v päťke úplne voľného Diabyho, pred ktorým bola už iba prázdna bránka.

II. polčas

Druhý polčas sa odohral najmä na polovici košického tímu. Seničanom ale nebolo súdené dať gól. Vyrovnať mohol v 48. min Blackburn, no po jeho zakončení z päťky sa lopta obtrela o brvno košickej bránky. V 63.min Hošek priťukol loptu Lealovi, ale ten z hranice pokutového územia pravačkou z dobrej pozície mieril mimo. Výhodnú pozíciu na vyrovnanie mal o štyri minúty neskôr striedajúci Hošek, ktorý sa ocitol na šestnástke sám pred Tofilovským. Zakončil však veľmi slabo, len do gólmanovho náručia.

Záhorákom nevychádzali ani štandardné situácie. Kalabiškov pokus z osemnástich metrov Tofilovski kryl a rovnako si poradil aj po závare pred vlastnou svätyňou po presnom kope Kóňu. Košičania umnou hrou víťazstvo ubránili. Seničania podali veľmi slabý výkon a potvrdili, že v zápasoch s Košicami sa im nedarí.

FK Senica - MFK Košice 0:1 (0:1)

Gól: 31. K. Diaby, ŽK: 51. Strnad, 52. Štepanovský - 15. Sekulič, 36. Šinglár, 57. Redžepi, 81. Viazanko, rozhodovali: Kružliak - Somoláni, Tomčík

Senice: Bolek - Štepanovský, Gorosito, Pavlík (74. Križko), Leal - Strnad, T. Kóňa - Jaroslav Diviš (59. Diarrassouba), J. Černý (46. Hošek), Kalabiška - Blackburn
Košice: Tofiloski - Sekulič, Redžepi, Mikuláš Tóth, Kavka - Isola, Šinglár (90.+ Skvašík) - Karaš (67. Pačinda), K. Kuzma, Viazanko - K. Diaby (84. Nurkovič)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2011/2012 po piatkovom zápase 22. kola FK Senica - MFK Košice (0:1):

1. MŠK Žilina 20 11 6 3 33:20 39
2. ŠK Slovan Bratislava 20 11 5 4 30:21 38
3. FK Senica 21 10 7 4 29:16 37
4. FC Spartak Trnava 20 10 6 4 23:17 36
5. FC ViOn Zlaté Moravce 20 9 6 5 21:17 33
6. MFK Ružomberok 20 7 8 5 26:18 29
7. MFK Košice 21 6 6 9 21:27 24
8. Dukla Banská Bystrica 20 6 4 10 26:29 22