Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

19. februára 2014

Krasokorčuliarka Rajičová postúpila do voľných jázd v osobnom maximeNicole Rajičová v krátkom program na ZOH v Soči.Zdieľať
Nicole Rajičová v krátkom program na ZOH v Soči. Foto: TASR/AP
Soči 19. februára (TASR) - Slovenská krasokorčuliarka Nicole Rajičová postúpila zo stredajšieho krátkeho programu sólistiek na ZOH Soči do štvrtkových voľných jázd.


Iba 18-ročná debutantka pod piatimi olympijskými kruhmi predviedla v Korčuliarskom Paláci Ľadovec najlepší krátky program v kariére a už po odjazdení prvých trinástich krasokorčuliarok bolo jasné, že postup z 30-ky štartujúcich do elitnej 24-ky jej neutečie.

Pretekárka ŠKP Bratislava, ktorá je ale rodáčka z USA, kde aj trénuje, dostala od rozhodcov za jej program na hudbu Papa Can You Hear Me od Michela Legranda 49,80 bodov, čím si o 0,80 bodu vylepšila osobné maximum z tohtoročných ME v Budapešti, kde skončila 17.

Galéria: Nicole Rajičová v krátkom programe na ZOH v Soči

Na úvod jej výborne vyšla kombinácia trojitého lutza a dvojitého tulupa, excelentný bol aj trojitý salchow. Keď sa jej podaril aj dvojitý axel bolo jasné, že sa jej môže podariť naplniť postupový cieľ, s ktorým išla do KP. A známka od arbitrov to aj potvrdila už po odjazdení prvých trinástich sólistiek.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kazárove slzy radosti i smútku, v cieli zlomil pažbu
<< predchádzajúci článok
Američan Bode Miller sa lúči so Soči

Krasokorčuliarka Rajičová postúpila do voľných jázd v osobnom maxime - diskusné fórum čitateľov