Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2023

Kremeľ robí všetko potrebné, aby zabránil zasahovaniu do volieb a Putin podľa ISW zameriava kampaň na stabilitu RuskaRuský vodca Vladimir Putin pravdepodobne zameria svoju kampaň pred prezidentskými voľbami na údajnú domácu stabilitu Ruska a na zvýšenú kritiku Západu namiesto toho, aby sa ...Zdieľať
vladimir putin 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin pravdepodobne zameria svoju kampaň pred prezidentskými voľbami na údajnú domácu stabilitu Ruska a na zvýšenú kritiku Západu namiesto toho, aby sa sústredil na vojnu na Ukrajine. Predpokladá to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ktorého správu cituje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin a ruské úrady už naznačili svoj zámer zintenzívniť úsilie o cenzúru tvrdením, že niektorí ruskí občania, ktorí opustili svoju krajinu aj ktorí v nej zostali, sa snažia zdiskreditovať nadchádzajúce ruské prezidentské voľby.

Preto Rusko urobí „všetko potrebné,“ aby zabránilo zasahovaniu do volieb. Moskva sa okrem toho pokúša upevniť kontrolu nad ruským informačným priestorom a zintenzívnila opatrenia na podporu autocenzúry.


ISW naznačil, že vojna na Ukrajine v Rusku vytvorila „nové sociálne napätie a vyostrila už existujúce,“ čo v ruskom informačnom priestore zostáva veľmi viditeľné napriek pokračujúcim snahám Kremľa o cenzúru.


Zdroj: SITA.sk - Kremeľ robí všetko potrebné, aby zabránil zasahovaniu do volieb a Putin podľa ISW zameriava kampaň na stabilitu Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tauris je najdôveryhodnejšou značkou mäsa a mäsových výrobkov na trhu
<< predchádzajúci článok
Vážna nehoda v Bratislave, električka zrazila kuriéra na bicykli (foto)