06. augusta 2009

Kristína Kučová v Hechingene odstúpila pre slabosť po chorobe

Dôvodom odstúpenia slovenskej tenistky Kristíny Kučovej zo stretnutia 1. kola na turnaji ITF Ladies Open s dotáciou 25 000 USD v nemeckom Hechingene proti Chorvátke Ane Vrljičovej za stavu 2:6, 0:3 bola ...

HECHINGEN 6. augusta (WEBNOVINY) - Dôvodom odstúpenia slovenskej tenistky Kristíny Kučovej zo stretnutia 1. kola na turnaji ITF Ladies Open s dotáciou 25 000 USD v nemeckom Hechingene proti Chorvátke Ane Vrljičovej za stavu 2:6, 0:3 bola celková slabosť.

"Kristína bola minulý týždeň chorá. Napriek tomu veľmi chcela opäť u nás hrať, pretože ju nadchla miestna atmosféra. Napokon sa jej to však vypomstilo, pretože postupne na ňu doľahla slabosť. Nemohla sa naplno pohybovať a bola bez šance proti súperke, ktorá si počínala solídne," vysvetlil pre Schwarzwälder Bote riaditeľ turnaja Thomas Bürkle.
Víťazka súťaže dievčat na newyorských grandslamových US Open 2007 Kristína Kučová, ktorá sa nedávno vo Wimbledone prebojovala z kvalifikácie až do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry, vlani v Hechingene vo finále podľahla Slovinke Maši Zecovej-Peškiričovej z troch mečbalov a podľa spomenutého denníka sa stala miláčikom publika.