Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2007

Kubiš nechce hovoriť s Gönczovou iba o Maďarskej gardeMaďarská garda na stretnutí s ministerkou zahraničných vecí Maďarskej republiky Kingou Gönczovou nebude dominovať, uviedol to na dnešnej tlačovej besede minister zahraničných vecí SR Ján ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. novembra (WEBNOVINY) - Maďarská garda na stretnutí s ministerkou zahraničných vecí Maďarskej republiky Kingou Gönczovou nebude dominovať, uviedol to na dnešnej tlačovej besede minister zahraničných vecí SR Ján Kubiš, ktorý sa so šéfkou maďarskej diplomacie stretne v piatok v Štúrove. Ako dodal, návšteva je pracovná a bude mať niekoľko dôležitých momentov. "Slovensko-maďarské vzťahy majú pozitívny potenciál a je záujem ho ďalej rozvíjať," uviedol Kubiš. Pripomenul, že na stretnutí v Štúrove je pripravený s Gönczovou podpísať dohody medzi SR a MR o výstavbe dvoch mostov cez rieku Ipeľ. Stretnú sa so študentmi bilingválneho gymnázia i so zástupcami Spoločnosti slovensko-maďarského priateľstva. Ako pripomenul Kubiš, stretnú sa s ľuďmi, ktorí chcú budovať dobré vzťahy so slovenskou a maďarskou komunitou.

Kinga Gönczová sa počas piatkovej návštevy Štúrova súkromne stretne s predstaviteľmi Strany maďarskej koalície (SMK), uviedol Kubiš. O tom, že stretnutie sa uskutoční, informovalo agentúru SITA aj tlačové oddelenie SMK. Je celkom prirodzené, keď sa maďarská strana zaujíma o to, ako žije maďarská menšina na Slovensku, "robíme to aj my," pripomenul Kubiš. "Otázka je, aký majú takéto stretnutia priebeh," dodal. Kubiš predpokladá, že stretnutie Gönczovej s vedením SMK bude vecné a diskutovať sa bude o tom, ako maďarská komunita a SMK vidia situáciu u nás. "Podstatné je, aby nedošlo k spolitizovaniu stretnutia, aby z neho nevyšli nejaké politické výstupy na území SR, aby nám niekto nehovoril, ako čo máme robiť. Ak budú nastolené nejaké otázky, budem o nich rokovať ja na mojom stretnutí s ministerkou. Pokiaľ jej stretnutie s SMK nebude spolitizované, nevidím v ňom žiadny problém."

Ján Kubiš sa v stredu stretol s predsedom SMK Pálom Csákym a zástupcom predsedu SMK Józsefom Berényim. Hovorili o tom, ako možno zlepšiť vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom a o riešení aktuálnych problémov maďarskej komunity na Slovensku. O stretnutí informovalo tlačové oddelenie SMK.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policia merala čas, za ktorý Hedviga M. prišla k rieke
<< predchádzajúci článok
Každý druhý Slovák je nespokojný so svojím platom