Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2009

Kukláči založili Sajfovi ružové papučeTajomní muži v ružových kuklách predvčerom obložili zle zaparkované terénne auto kvetináčmi, včera naplnili vytunovanú Škodu guličkami a dnes nachytali aj známeho moderátora Sajfu. Ten sa v centre ...Zdieľať
BRATISLAVA 1. októbra  - Tajomní muži v ružových kuklách predvčerom obložili zle zaparkované terénne auto kvetináčmi, včera naplnili vytunovanú Škodu guličkami a dnes nachytali aj známeho moderátora Sajfu. Ten sa v centre Bratislavy rozhodol zaparkovať tak, že znemožnil chodcom prechádzať po chodníku, okrem toho stál na zakázanom mieste.


Sajfovi to zjavne nevadilo. Bezstarostne vyšiel z auta a stratil sa v uličkách. Vzápätí k jeho autu pribehli ružoví kukláči a natiahli mu na kolesá obrovské ružové chlpaté návleky.

Keď sa Sajfa vrátil k autu, tváril sa naozaj začudovane, ale k situácii sa postavil s humorom a pokúsil sa s podivnými chlpatými papučami odísť. Po niekoľkých metroch to však vzdal, návleky odstránil a odfrčal.

El Komandante, šéf ružových kukláčov zodpovedných za túto akciu, síce odmietol vystúpiť z anonymity svojej ružovej kukly, ale s rozhovorom súhlasil.

Tretia akcia za tri dni a stále bez vysvetlenia. O čo vám ide?
Chceme vtipným spôsobom poukázať na realitu slovenských ciest, ktoré sú plné nezodpovedných vodičov. Včera sme vytrestali vodiča, ktorý si pomocou svojho auta robí z ulice zábavný park, dnes sme nachytali zle parkujúceho Sajfu.

Ľudí mohli vaše akcie znepokojiť...
Ružového komanda sa nikto nemusí obávať. Ide totiž o recesiu, ktorá má upútať pozornosť. Na čo presne, to sa dozviete v nasledujúcich týždňoch.

A čo prípadní sympatizanti. Beriete dobrovoľníkov?
Áno, musia však absolvovať veľmi tvrdý výcvik (smiech). Ale nie, teraz vážne. Ide o pouličné divadlo, preto sa určite nesnažte naše akcie napodobňovať. Trestať vodičov je práca polície. Naši sympatizanti sa k nám však môžu pripojiť prostredníctvom stránky www.ruzovikuklaci.sk. Na tomto webe v sekcii Bojujte s nami si môžu vytlačiť letáky s logom ružových kukláčov a označiť s nimi napríklad zle parkujúce auto.

Chystáte nejaké ďalšie akcie?
Nechajte sa prekvapiť. Hlavne chcem zdôrazniť, že verejnosť sa dozvie o našich zámeroch už čoskoro viac. Dnes v čase večerných správ totiž prenikneme na televízne obrazovky s naším vyhlásením.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ku koncu septembra štátny rozpočet v schodku 1,36 mld. eur
<< predchádzajúci článok
MK SR jazykový zákon vysvetľuje, zatiaľ netrestá

Kukláči založili Sajfovi ružové papuče - diskusné fórum čitateľov