Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. marca 2019

KUZMINOVÁ OBHÁJILA MALÝ GLÓBUS V ŠPRINTENa archívnej snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová.Zdieľať
KuzminováHolmenkollen 21. marca (TASR) - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová obhájila vo finále Svetového pohára v Holmenkollene malý kryštálový glóbus v šprinte.


Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová triumfovala v šprinte vo finále Svetového pohára v Holmenkollene a zároveň obhájila malý krištáľový glóbus v tejto disciplíne. Úspech slovenskej výpravy v nórskom stredisku podčiarkla výborným výkonom jej krajanka Paulína Fialková, ktorá finišovala na tretej pozícii.

V Nórsku panovalo teplé počasie okolo 10 stupňov s miernym vetrom na strelnici. Úradujúca majsterka sveta v šprinte Kuzminová mala najväčšiu šancu aj na celkový triumf v disciplíne v SP, keď túto zimu nazbierala najviac zo všetkých 311 bodov. Za ňou boli obe Talianky, Lisa Vittozziová zaostávala o dva, Dorothea Wiererová o 11 bodov.

Ako prvá zo Sloveniek vyštartovala z 12. pozície Paulína Fialková, na úvodnej ležke predviedla bezchybný výkon a zaradila sa priebežne na tretiu priečku. Aj druhú položku v stoji zvládla bez jedinej chybičky a strelnicu opustila na priebežne prvej priečke s veľkou šancou na vynikajúci výsledok. Anastasii Kuzminovej, ktorá stále držala šancu aj na celkové prvenstvo v SP, ušiel posledný výstrel na ležke a musela na trestné kolo. Tridsaťštyriročná trojnásobná olympijská víťazka však už niekoľkokrát v kariére ukázala, že ani jedna chyba na strelnici ju nedokáže pripraviť o víťazstvo. Podarilo sa jej to na ZOH i uplynulých MS vo švédskom Östersunde. Kuzminová sa svojej šance chopila, opäť predviedla vynikajúci bežecký výkon a na stojku prišla s výrazným náskokom. Druhú položku zvládla bezchybne a zaradila sa na prvé miesto.

P. Fialková taktiež v behu nezaostala a do cieľa prišla priebežne prvá so 17-sekundovým náskokom pred dovtedajšou líderkou Tiril Eckhoffovou z Nórska. Chvíľu na to však finišovala Kuzminová, ktorá po bravúrnom behu prekonala svoju krajanku ešte o ďalších 25,1 sekundy a tento výkon sa už len veľmi ťažko prekonával. V ďalšom priebehu ju už žiadna z pretekárok nedokázala zdolať. Paulínu Fialkovú nakoniec odsunula na tretie miesto Nemka Franziska Preussová, ktorá ju zdolala o necelé štyri sekundy.

"Odbehla som veľmi dobré preteky, aj keď prišla jedna chybička na poslednej ležke. Dnes som sa nastavila tak, že 'Nasťa nech sa deje hocičo, nerozčuľuj sa, nerozmýšľaj nad priebehom pretekov a snaž sa užiť si to'. Táto sezóna bola skôr taká bonusová, ako zameraná na víťazstvá. Až do MS som netušila, že môžem mať glóbus. Tak som rada, že sa to podarilo," povedala Kuzminová.

Aj Paulína Fialková bola spokojná so svojím výkonom. "Som spokojná, konečne mi vyšli dve nuly a mohla som sa s tým riadne popasovať na trati. Síce sa necítim fyzicky tak dobre, ale s celkovým výkonom som spokojná. Napriek teplu nebola trať zlá. Prišlo mi to tak, že som ani poriadne nevyštartovala a už som bola na strelnici," uviedla.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Kuzminová si splnila sen na poslednú chvíľu: Záverečný šampionát (8. 3. 2019)
 VÝBORNÝ VÝKON: Kuzminová vybojovala na MS v Östersunde v šprinte zlato (8. 3. 2019)
 V stíhacích pretekoch 8. kola skončila Kuzminová na piatom mieste (16. 2. 2019)
 KUZMINOVÁ V ŠPRINTE NA 7,5 KM NA PIATOM MIESTE (14. 2. 2019)
 Kuzminová vyhrala šprint v Ruhpoldingu a dosiahla 15. triumf kariéry (17. 1. 2019)
 BIATLONOVÉ DOUBLE: Kuzminová víťazí na Morave, Fialková druhá (23. 12. 2018)
 Skvelá Fialková skončila druhá v Ťumeni. Kuzminová zavŕšila seriál SP tesným 2. miestom v celkovom poradí (25. 3. 2018)
 Kuzminová získala malý glóbus za stíhacie preteky (24. 3. 2018)
 DOKÁZALA TO: Kuzminová zvíťazila v celkovom hodnotení Svetového pohára (23. 3. 2018)
 Kuzminová skončila v stíhacích pretekoch 8. kola SP druhá (18. 3. 2018)nasledujúci článok >>
FIFA potrestala Chiribogu doživotnou suspendáciou
<< predchádzajúci článok
C. Ronaldo dostal za provokatívne gesto rovnakú pokutu ako Simeone

KUZMINOVÁ OBHÁJILA MALÝ GLÓBUS V ŠPRINTE - diskusné fórum čitateľov