Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

23. apríla 2020

Legendárny útočník „sovietskej mašiny“ Alexander Maľcev bojuje o život, lekári ho udržujú v umelom spánkuLegendárny hokejový útočník Alexander Maľcev bojuje o život. V týchto dňoch je hospitalizovaný v Nemecku, kde ho lekári udržujú v umelom spánku. Podrobnosti o zdravotnom stave deväťnásobného majstra ...Zdieľať
alexander malcev 676x427 23.4.2020 (Webnoviny.sk) - Legendárny hokejový útočník Alexander Maľcev bojuje o život. V týchto dňoch je hospitalizovaný v Nemecku, kde ho lekári udržujú v umelom spánku. Podrobnosti o zdravotnom stave deväťnásobného majstra sveta nie sú známe.


Správy o jednej z ústredných postáv sovietskeho a ruského hokeja, ktorá sa v pondelok dožila 71 rokov, potvrdil súčasný tréner moskovského Dinama Vladimir Krikunov.

Krikunov mu nemohol zablahoželať k narodeninám


"Bohužiaľ, nemohol som zablahoželať Alexandrovi Maľcevovi k jeho narodeninám. Druhý mesiac je v nemocnici v Nemecku, pričom situácia je náročná. Je v umelom spánku. Lekári sú však optimistickí a tvrdia, že všetko bude v poriadku. Všetci dúfame v úspešné ukončenie liečby," povedal Krikunov, ktorý vedie aj slovenského obrancu Michala Čajkovského. Cituje ho aj web mbs.news.

Úspešná kariéra hokejovej legendy


Okrem deviatich titulov majstra sveta získal Maľcev aj dve zlaté olympijské medaily (1972, 1976). V roku 1980 sa na ZOH v Lake Placid po pamätnej prehre s USA musel uspokojiť so striebrom a z MS má dokopy tucet cenných kovov (9-2-1).

V drese Sovietskeho zväzu odohral 319 zápasov a strelil rekordných 212 gólov. Na klubovej úrovni pôsobil v Diname Moskva a v roku 1999 ho uviedli do Siene slávy Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).


Zdroj: Webnoviny.sk - Legendárny útočník „sovietskej mašiny“ Alexander Maľcev bojuje o život, lekári ho udržujú v umelom spánku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Futbalový tréner Klopp po rokoch priznal strach, že to v FC Liverpool nezvládne a vyhodia ho
<< predchádzajúci článok
Marchand by nechcel Stanley Cup pre Boston, pohár po 70 zápasoch v sezóne by podľa neho nebol zaslúžený