06. novembra 2012

Líder rebríčka Djokovič zdolal ďaľšieho súpera

Staronový líder svetového rebríčka tenistov vo dvojhre Novak Djokovič zo Srbska zvíťazil v záverečnom druhom zápase súťaže dvojhry počas úvodného dňa koncoročného výberového šampionátu ...

djokovic LONDÝN 6. novembra (WEBNOVINY) - Staronový líder svetového rebríčka tenistov vo dvojhre Novak Djokovič zo Srbska zvíťazil v záverečnom druhom zápase súťaže dvojhry počas úvodného dňa koncoročného výberového šampionátu Barclays ATP World Tour Finals v Londýne v základnej A-skupine nad Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom za 100 minút 7:6 (4), 6:3.

Predtým v rovnakej skupine domáci Andy Murray prekonal Čecha Tomáša Berdycha za 137 minút 3:6, 6:3, 6:4.
Dvadsaťpäťročný zverenec Mariana Vajdu Djokovič odvrátil po jednom brejkbale vo vstupnej, siedmej aj jedenástej hre prvého setu.

V tajbrejku odskočil minibrejkom na 2:0, sám bol pri svojom podaní presvedčivý a rozhodol krížnym forhendovým returnom pri skóre 6:4 - defenzívna forhendová kontra Tsongu, 8. v renkingu, išla vedľa. Srb predvádzal obetavé "rybičky" a celkovo si v dôležitých okamihoch počínal koncentrovanejšie, sebavedomejšie aj účelnejšie.

Navyše, v otváracom geme druhého dejstva premenil druhý brejkbal. Odvtedy pri vlastnom servise odovzdal v štyroch hrách dovedna iba dva fiftíny. Na príjme v deviatom geme premenil hneď premiérový mečbal. Súperov výkon nadobudol po strate prvého setu zostupnú tendenciu.

Víťaz mal pomer "winnerov" a nevynútených chýb 24:17, zdolaný 21:26. Obaja zvládli po 13 zákrokov pri sieti.
V bilancii zo vzájomných duelov s 27-ročným rivalom Tsongom, ktorého čerstvo trénersky vedie Roger Rasheed, zvýšil Djokovič na 9:5 najmä zásluhou platnej série už siedmich víťazstiev.

Nadviazal na mesiac mladý úspech 7:6 (4), 6:2 z finále v Pekingu. Rodáka z Le Mans prekonal aj v januári 2008 v dueli o titul na melbournských grandslamových Australian Open.

V B-skupine singlovej súťaže dvojhry sa od utorka pokúsia o postup do semifinále obhajca trofeje a celkovo 6-násobný víťaz tohto turnaja Roger Federer zo Švajčiarska, Španiel David Ferrer, Argentínčan Juan Martín Del Potro a Srb Janko Tipsarevič. Z oprávnených hráčov na základe postavenia v bodovaní Race To London 2012 chýba zo zdravotných dôvodov Nadal.

4. Tsonga 1 0 1 0:2 9:13 0
Legenda: poradie, pár, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Utorňajší program:
Štvorhra / B-skupina:
Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) - Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) / 13.00 h SEČ