Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

30. decembra 2005

Liečenie morfickým poľom? Účinné a bezbolestnéUž vyše dvesto rokov využívajú niektorí lekári. Pomocou nej sa dajú vyliečiť aj ochorenia, na ktoré klasická medicína nestačí.metódu známu dnes ako homeopatia.Zdieľať
   Preto zástancovia klasickej medicíny označujú homeopatické metódy často ako podvod a šarlatánstvo.  Súčasné výskumy svetových veľmocí však dokazujú, že ide o revolučný spôsob liečenia morfickým poľom.
Prvé zmienky o tomto neobvyklom spôsobe liečenia môžeme nájsť u starovekých perzských i čínskych lekárov aj v dielach antických učencov. Už Hippokrates si v 5. storočí pred Kristom všimol, že tie isté substancie, ktoré spôsobujú chorobu, dokážu takú istú chorobu aj zahnať.
Za zakladateľa modernej homeoterapie je považovaný nemecký lekár Samuel Hahnemann. Pôsobil v 18. a v 19. storočí. Experimentoval s výťažkami chininovníka, ktoré boli vtedy považované za jediné účinné prostriedky proti malárii a horúčkam. Všetko testoval na sebe, takže jedného dňa vyskúšal veľmi slabý roztok chinínu a na jeho úžas preparát vyvolal veľmi silnú horúčku. Zistil teda, že silné a slabé dávky rastlinných výťažkov pôsobia na ľudský organizmus opačným spôsobom. Napríklad z včelieho jedu, ktorý vyvoláva ťažký zápal kože, vytvoril silným zriedením liek, ktorý uzdravuje zápalové procesy v svaloch a v kĺboch. Zároveň objavil zdanlivo nepochopiteľnú vec: čím je liečebný roztok slabší, tým má silnejšie ozdravovacie účinky.
Hahnemannova liečebná metóda označovaná ako homeopatia, čiže liečenie rovnakého rovnakým si zrazu získala rad nadšencov. Homeopatické preparáty sú označované ako C500, čo znamená, že kvapka rastlinného výťažku sa zmieša s 99 kvapkami čistej vody alebo alkoholu. Vznikne koncentrát označovaný ako C1.  Potom z tejto zmesi sa odoberie jedna kvapka a pridá sa 99 dielov vody. Vytvorí sa roztok C2. Postup sa potom opakuje päťstokrát až vznikne požadovaná koncentrácia C500. Homeopatia však používa ešte viac zriedené roztoky. Látky s písmenom Q sú v každom stupni zmiešané dokonca v pomere 1:50 000.  Napriek mnohým úspechom je ešte homeopatia stále  zosmiešňovaná a úspešný výsledok pripisujú „placebo efektu“, teda psychickému upokojeniu. V uplynulom roku sa však objavili nové teórie schopné pôsobenie homeopatických preparátov veľmi elegantne vysvetliť. Moderná biofyzika po mnohých pokusoch dospela k názoru, že hoci v homeopatických preparátoch nezostala ani molekula pôvodnej látky, zostalo tam zachované jej morfické pole, akýsi pamäťový otlačok.
Francúzsky bádateľ Jacques Benveniste tvrdí, že ľudská aura si túto vtlačenú informáciu dokáže prečítať a vyvolať v tele zodpovedajúcu reakciu. Organizmus dostane správu, že do jeho buniek prenikol napr. jed, ktorý vyvoláva zápal, a odpovie búrlivým vylučovaním protizápalovo pôsobiacich látok. Je to vraj efekt veľmi podobný očkovaniu, kedy sa do tela dostane vakcína obsahujúca oslabené alebo mŕtve mikroorganizmy, na ktoré človek reaguje uvoľnením príslušných protilátok.
Možno aj preto liečenie morfickým poľom zažíva vo Francúzsku búrlivý rozmach. Vzhľadom na obrovský liečebný potenciál týchto preparátov je nesmierna škoda, že nie je aj u nás podporovaná a využívaná.

Ľudská aura lieči fyzické telo aj pomocou pamäťových stôp liečiv.

 

 

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Eminem sa opäť ožení!
<< predchádzajúci článok
Kohn 29.12. 2005