Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. novembra 2007

Lipšic vyzýva Harabina, aby zasiahol v prípade Igora Š.Poslanec NR SR Daniel Lipšic vyzýva ministra spravodlivosti Štefana Harabina, aby využil zákonnú právomoc a podal odvolanie voči rozhodnutiu Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorý prepustil z ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) - Poslanec NR SR Daniel Lipšic vyzýva ministra spravodlivosti Štefana Harabina, aby využil zákonnú právomoc a podal odvolanie voči rozhodnutiu Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorý prepustil z väzby Igora Š., obvineného z objednania vraždy podnikateľa Kubašiaka. "Je zrejmé, že dôvody väzby u obvineného naďalej trvajú. Takéto rozhodnutia súdov Slovenskej republiky spochybňujú dôveryhodnosť celej justície," uvádza vo svojej výzve, ktorú dnes poskytol médiám, Lipšic. Tvrdí, že o boji proti organizovanému zločinu nestačí len rozprávať, ale treba konať. "Ako minister spravodlivosti som v obdobných prípadoch organizovaného zločinu vždy využíval možnosť podania mimoriadneho opravného prostriedku – zväčša úspešne," dodáva Lipšic. Agentúru SITA informovala Kancelária poslanca NR SR Daniela Lipšica.

Igora Š., podozrivého z objednania vraždy podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky, prepustili z väzby vo štvrtok. Rozhodol o tom senát Krajského súdu v Banskej Bystrici, ktorý vyhovel sťažnosti obhajcu obvineného proti uzneseniu sudkyne Okresného súdu v Banskej Bystrici z októbra tohto roku. Tá predĺžila väzbu, ale obhajca podal proti tomu sťažnosť. Pobyt obvineného na slobode bude kontrolovať probačný a mediačný pracovník súdu. Igor Š. sa tiež bude musieť pravidelne hlásiť.

Polícia zadržala Igora Š. v júni pre podozrenie, že si objednal vraždu svojho bývalého spoločníka Kubašiaka. Motívom vražedného útoku v novembri minulého roku, ktorý spáchali traja bývalí policajti na objednávku, údajne za milión korún, mal byť spor o majetok a získanie dokladov z Kubašiakovho podnikania. V prípade Kubašiakovej vraždy súd odsúdil bývalých policajtov - Róberta P. na 25 rokov väzenia a Róberta Č. na sedem a pol roka. Na akcii v Polomke sa zúčastnil aj Juraj Roszík, v tom čase aktívny policajt v Trenčíne. Ten spolupracoval s políciou a po dohode s prokurátorom prijal trest 8,5 roka väzenia a zaplatí pokutu 50-tisíc korún.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výnimočný stav v Gruzínsku sa skončí 22. novembra
<< predchádzajúci článok
EÚ chce, aby USA otvorila trh s hazardnými hrami

Lipšic vyzýva Harabina, aby zasiahol v prípade Igora Š. - diskusné fórum čitateľov

Jeden Lipšicov protest a vec zabudnuta....10.11. 12:40:13