Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. novembra 2012

Londýn je jednou nohou preč z Únie, má sa konečne rozhodnúťTaliansky premiér Mario Monti v pondelok priznal, že vyzval svojho britského náprotivka Davida Camerona, aby si jeho krajina ujasnila postoj v otázke ďalšieho zotrvanie v EÚ. Bývalý ...Zdieľať
eu RÍM 27. novembra (WEBNOVINY) - Taliansky premiér Mario Monti v pondelok priznal, že vyzval svojho britského náprotivka Davida Camerona, aby si jeho krajina ujasnila postoj v otázke ďalšieho zotrvanie v EÚ.


Bývalý eurokomisár tento mesiac Camerona taktiež súkromne oboznámil s tým, že politickí lídri niektorých krajín, podľa jeho slov najmä z Francúzska, chcú, aby Briti úniu opustili.

Monti tak reagoval na stále kritickejší postoj britskej vlády k Bruselu a na stále narastajúci tlak na Camerona, od ktorého jeho straníci žiadajú usporiadanie referenda o zotrvaní v 27-člennom bloku.

"Je tu problém s Veľkou Britániou. Ja však patrím k tým, ktorí hovoria, že potrebujeme Britániu udržať v EÚ. Je to v obojstrannom záujme. No napriek tomu som Cameronovi minulý týždeň povedal, že musí svojim voličom položiť základnú otázku: Chcete zostať v EÚ, alebo nie?" povedal v televíznej talkšou taliansky premiér.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Euro voči doláru oslabilo, doľahli naň pochybnosti
<< predchádzajúci článok
Klaksóny rozozvučali Lisabon, tisíce ľudí hromžia v uliciach

Londýn je jednou nohou preč z Únie, má sa konečne rozhodnúť - diskusné fórum čitateľov