24hod.sk    Šport    OH 2012 Londýn

28. júla 2012

Lukáš Lacko vypadol na olympiáde hneď v úvodnom kole

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v sobotňajšom zápase 1. kola dvojhry mužov na OH v Londýne s Philippom Petzschnerom za 73 minút 6:7 (5), 1:6. Nemec nastúpil ako náhradník za zdravotne ...

lukas lacko LONDÝN 28. júla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v sobotňajšom zápase 1. kola dvojhry mužov na OH v Londýne s Philippom Petzschnerom za 73 minút 6:7 (5), 1:6.

Nemec nastúpil ako náhradník za zdravotne indisponovaného Chorváta Iva Karloviča a zvýšil v bilancii zo vzájomných duelov už na 4:0.

Na trávnatom dvorci č. 11 wimbledonského areálu All England Lawn Tennis and Croquet Clubu doplatil 24-ročný piešťanský rodák Lacko pri svojej premiére pod piatimi kruhmi na výrazne slabšiu efektivitu.

V úvodnom dejstve nečelil ani jednému brejkbalu a sám mal štyri možnosti preraziť servis súpera. Nepodarilo sa mu premeniť brejkbal na 4:2 a dokonca tri v dvanástom geme - išlo teda zároveň o setbaly. V tabrejku vyrovnal zverenec kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka z 1:5 na 5:5, ale pri skóre 5:6 nezvládol servis.

Navyše, v druhej časti Petzschner zužitkoval brejkbal na 2:0. Únik potvrdil bez straty fiftínu. "Poistku" na príjme pridal v šiestom geme. V siedmom pri podávaní na postup si poradil s jednou hrozbou odovzdania servisu.