29. decembra 2017

Lyžiar Pinturault víťazom kombinácie v Bormiu

Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault oslavuje na pódiu po jeho víťazstve kombinácie Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom stredisku Bormio 29. decembra 2017. Foto: TASR/AP
Bormio 29. decembra (TASR) - Francúzsky lyžiar Alexis Pinturault vyhral piatkovú kombináciu Svetového pohára v talianskom Bormiu. Po 1. časti v kombinačnom zjazde bol síce 19., ale na jej víťaza, domáceho Dominika Parisa strácal 1,65 sekundy, čo vzhľadom na jeho slalomové kvality bolo veľmi nádejné.

V konečnom zúčtovaní na druhom mieste skončil Talian Peter Fill (+0,42 s.), tretí bol Nór Kjetil Jansrud (+0,45).

Paris v zjazde odsunul o 21 stotín na druhé miesto Rakúšana Matthiasa Mayera, tretí bol Fill (+0,50). Líder z prvého kola útočil aj slalome, z náskoku mu síce ubúdalo, ale cítil šancu. O tú však prišiel, keďže riskoval až príliš a 2. kolo nedokončil. Paris vo štvrtok na Stelviu vyhral klasický medzisviatočný zjazd.

Víťaz kombinačných krištálových gólubusov z predchádzajúcich dvoch sezón vyhral kombináciu SP siedmykrát v kariére. Celkovo to pre neho bol 21. triumf v SP. Priebežný líder SP Marcel Hirscher z Rakúska neštartoval, v Bormiu absentovali aj slovenské farby.