Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. novembra 2017

Lyžovanie: Alphand po úmrtí Poissona: Bol to rešpektovaný športovecFrancúzsky lyžiar David Poisson.Zdieľať
Francúzsky lyžiar David Poisson. Foto: TASRAP
Paríž 14. novembra (TASR) - Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) vydala sústrastné stanovisko po pondelňajšom úmrtí francúzskeho reprezentanta Davida Poissona. Smrteľné zranenia utrpel po páde na tréningu zjazdu v kanadskom stredisku Nakiska, kde sa pripravoval na severoamerické preteky Svetového pohára.


"Vyjadrujeme najúprimnejšiu sústrasť tímovým kolegom, priateľom a rodine Davida Poissona. Bol rešpektovaný a všestranný športovec na okruhu Svetového pohára už od svojho debutu v roku 2004," uviedla FIS na svojej oficiálnej internetovej stránke. Tridsaťpäťročný Poisson získal bronz v zjazde na majstrovstvách sveta 2013, pred dvoma rokmi sa v rovnakej disciplíne umiestnil tretí v pretekoch SP.

Poisson sa stal štvrtou francúzskou obeťou alpského lyžovania po Michelovi Bozonovi (1970), Michelovi Dujonovi (1975) a Régine Cavagnoudovej (2001). "Neexistuje na to žiadne slovo. V zjazde sa nedá úplne eliminovať riziko," povedal pre L'Equipe ich krajan Luc Alphand, bývalý víťaz celkového poradia SP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Niemi sa druhýkrát v sezóne ocitol na waiver listine
<< predchádzajúci článok
KHL: Réway je s premiérou v drese Slovana spokojný

Lyžovanie: Alphand po úmrtí Poissona: Bol to rešpektovaný športovec - diskusné fórum čitateľov