Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. mája 2019

Ma ME v zjazde na divokej vode Hochschornerovci i ŠkantárovciNa archívnej snímke Pavol (vľavo) a Peter Hochschornerovci.Zdieľať
Na archívnej snímke Pavol (vľavo) a Peter Hochschornerovci. Foto: TASR/Andrej Galica
Bovec 14. mája (TASR) - Už v stredu sa rozbehne vodácka majstrovská kontinentálna sezóna, slovinský Bovec bude hostiť európsky šampionát v klasických aj šprintových disciplínach vodného zjazdu. Celkovo približne 100 pretekárov z 15 krajín starého kontinentu bude bojovať nielen s divokými perejami rieky Soča, ale aj poveternostnými podmienkami. Slovenská výprava na čele s bratmi Pavlom a Petrom Hochschornerovcami a bratrancami Ladislavom a Petrom Škantárovcami absolvovala v pondelok poobede úvodný tréning.


„Doobeda sme boli obzrieť vodu, nebude to jednoduché. Vzhľadom na počasie hladina kolíše, charakter vody je úplne iný ako na umelom kanáli. Snažili sme sa aj čo-to odpozerať od najlepších. Pokyny z brehu sú jasné, uvidíme, ako sa nám ich podarí pretaviť do výkonu priamo na trati,“ povedali Škantárovci pre oficiálnu stránku Slovenskej kanoistiky canoe.sk. Spolu s dvojičkami Hochschornerovcami hľadajú po vyradení slalomárskej disciplíny C2 z olympijského programu nové výzvy. Ich dokopy päť olympijských medailí (H-H 3-0-1, Š-Š 1-0-0) vzbudzuje v Slovinsku obdiv a rešpekt.

Škantárovci plánujú na novej lodi doladiť detaily na posledných tréningoch, na predštartový adrenalín sa už tešia. „Atmosféra ostrých pretekov nás vie vyhecovať k výkonu na hranici možností. Náš cieľ je postúpiť z každej jazdy, individuálnej aj tímovej. Ak sa budeme vyvarovať chýb, môžeme mieriť vysoko,“ dodali Škantárovci. Svoju formu v kategórii "starých pánov" masters si otestuje aj legendárna zjazdárska dvojica Vladimír Vala - Jaroslav Slučik, ktorá má doma jedenásť zlatých medailí z MS a rovnaký počet aj z ME.

Nominácia SR na ME v Bovaci:K1M: Kamil Kaniščák

C1M: Ladislav Daník, Martin Medveď

C1Ž: Katarína Kopúnová

C2M: Pavol a Peter Hochschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Matúš Gewissler – Juraj Skákala

MASTERS: Vladimír Vala - Jaroslav Slučik (C2M), Miroslav Matušík (K1M)


PROGRAM V BOVCISTREDA 15. MÁJ: klasický zjazd (12.00)

ŠTVRTOK 16. MÁJ: hliadky klasický zjazd (12.00), preteky masters (13.00)

PIATOK 17. MÁJ: 1. kolo klasifikácia šprint (10.00), 2. kolo klasifikácia šprint (14.00)

SOBOTA 18. MÁJA: finále šprint (10.00), šprint hliadky (15.00)


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
De Rossi po sezóne skončí v AS Rím a odíde do zahraničia
<< predchádzajúci článok
MS 2019: V IIHF uniform centre sa rodia dresy, úprava trvá 5-10 minút

Ma ME v zjazde na divokej vode Hochschornerovci i Škantárovci - diskusné fórum čitateľov