Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. mája 2019

MS 2019: V IIHF uniform centre sa rodia dresy, úprava trvá 5-10 minútSúčasťou hokejových MS je aj tzv. IIHF uniform centre, v ktorom sa upravujú dresy pre hráčov. V špeciálnych miestnostiach hneď vedľa tréningovej haly Zimného ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 14. mája (TASR) - Súčasťou hokejových MS je aj tzv. IIHF uniform centre, v ktorom sa upravujú dresy pre hráčov. V špeciálnych miestnostiach hneď vedľa tréningovej haly Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa priamo nešijú, ale na vyrobené dresy sa našívajú menovky a čísla.


Celé to má na starosti Brad Jones zo svetoznámej odevnej spoločnosti. "Našitie čísla a menovky trvá päť až desať minút," prezradil pre TASR manažér servisného centra. Veľkostí by malo byť dosť pre všetkých hokejistov. "V rámci bratislavskej skupiny je pripravených 560 dresov pre osem mužstiev."

Pracovníčky priložia k dresu na milimeter presne jednotlivé číslice, ostatné už za ne urobí špeciálny stroj. "Či mám nejaké obľúbené dresy? Každá krajina má svoje špecifické prvky, ktoré sa mi páčia. Každé dresy sú niečím zaujímavé," dodal Jones.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ma ME v zjazde na divokej vode Hochschornerovci i Škantárovci
<< predchádzajúci článok
Stecher po výhre nad SR: Šialený zápas v neuveriteľnej atmosfére

MS 2019: V IIHF uniform centre sa rodia dresy, úprava trvá 5-10 minút - diskusné fórum čitateľov