Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. júla 2010

Maďarsko pripraví rozpočet spolu s EÚ a MMFMaďarská vláda bude prípravu budúcoročného štátneho rozpočtu konzultovať s medzinárodnými organizáciami vrátane EÚ, Medzinárodného menového fondu ...Zdieľať
orban Premiér Viktor Orbán

Foto: SITA/AP
BUDAPEŠŤ 22. júla (WEBNOVINY) - Maďarská vláda bude prípravu budúcoročného štátneho rozpočtu konzultovať s medzinárodnými organizáciami vrátane EÚ, Medzinárodného menového fondu (MMF) a Európskej centrálnej banky (ECB), vyhlásil vo štvrtok hovorca maďarského premiéra Viktora Orbána. "(Minister hospodárstva) Gyorgy Matolcsy sa cez víkend jednoznačne vyjadril, že maďarská vláda bude samozrejme pokračovať v rozhovoroch s medzinárodnými organizáciami vrátane MMF, EÚ a Európskej centrálnej banky," povedal Peter Szijjarto vo verejnoprávnej televízii M1. Vláda si uvedomuje, že pri plánovaní štátneho rozpočtu musí spolupracovať s EÚ a ďalšími inštitúciami, dodal hovorca.

Maďarský premiér Viktor Orbán sa v utorok prihlásil k záväzku znížiť rozpočtový deficit v tomto roku na úroveň 3,8 % HDP. Premiér zároveň zdôraznil, že dohoda s MMF krajinu nezaväzuje ku konkrétnymi opatreniam v hospodárskej politike. Maďarsko v októbri 2008 podpísalo s EÚ a Medzinárodným menovým fondom (MMF) dohodu o úverovom programe v sume 20 mld. eur. Hodnotiace rozhovory o úverovom mechanizme stroskotali počas víkendu, keď vláda v Budapešti odmietla výzvy na prísnejšie úsporné opatrenia.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy a zlata v stredu poklesli
<< predchádzajúci článok
Vláda chce menšie bariéry pri zamestnávaní

Maďarsko pripraví rozpočet spolu s EÚ a MMF - diskusné fórum čitateľov