23. augusta 2015

Majstrovská Chelsea zvíťazila napriek Terryho vylúčeniu

Hráč Chelsea Willian, archívne foto

Hráč Chelsea Willian, archívne foto Foto: FOTO TASR/AP
Londýn 23. augusta (TASR) - Futbalisti majstrovskej Chelsea Londýn vyhrali v nedeľu v 3. kole Premier League na ihrisku West Bromwich Albion 3:2. V dramatickom súboji prišli "The Blues" v 54. minúte o vylúčeného kapitána Johna Terryho, ale zisk troch bodov dokázali uhájiť.

Už v 14. minúte zahodil domáci James Morrison po faule Nemanju Matiča v šestnástke penaltu a to bola voda na mlyn hosťom. Prvým gólom v novom drese sa blysol Pedro v 20. minúte a na 2:0 zvýšil Diego Costa. Morrison potom síce znížil, ale Cesar Azpilicueta ešte do prestávky opäť dostal výber trénera Joseho Mourinha do dvojgólového vedenia. V 54. minúte za držanie dostal červenú kartu Terry, o chvíľu Morrison strelil hlavou kontaktný gól, ale skóre sa už nezmenilo.

Majster prvýkrát vyhral a rehabilitoval sa za prehru 0:3 s vicemajstrom Manchestrom City v predchádzajúcom kole.