Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. januára 2019

MARIAN K. ZOSTÁVA V SPRÍSNENEJ VÄZBESenát Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného Mariana K. zamietol ako nedôvodnú, upresnila hovorkyňa NS SR.Zdieľať
kočner

Bratislava 8. januára – Podnikateľ Marian K. obvinený v kauze televíznych zmeniek zostáva naďalej v sprísnenej väzbe. Rozhodol o tom v utorok senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


"Senát Najvyššieho súdu SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť obvineného Mariana K. zamietol ako nedôvodnú," upresnila pre TASR hovorkyňa NS SR. Obhajca obvineného Mariana K. Martin Pohovej sa zatiaľ k utorkovému rozhodnutiu senátu NS SR pre TASR vyjadriť nevedel. Nepozná totiž obsah a ani písomné zdôvodnenie utorkového rozhodnutia odvolacieho súdu.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, 20. decembra minulého roku vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na sprísnenie väzby pre podnikateľa Mariana K., obvineného v kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Rozšíril ju na kolúznu, aby Marian K. nemohol ovplyvňovať svedkov.

Rozhodnutie nebolo právoplatné. Obvinený podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej práve v utorok rozhodol senát NS SR. Marian K. už dva razy minulý rok neúspešne požiadal o prepustenie z väzby, keď mu dva razy nevyhovel prvostupňový súd - ŠTS a následne aj odvolací NS SR dva razy zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu ŠTS.

"Na ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, bol 12. decembra prokurátorom ÚŠP Generálnej prokuratúry SR podaný návrh na rozhodnutie o zmene dôvodov väzby u obvineného M. K., ako aj návrh na predĺženie lehoty väzby u obvineného M. K.," informovala v polovici decembra hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Podanie spomínaného návrhu na ŠTS pre TASR následne potvrdil aj prokurátor ÚŠP Ján Šanta. Návrh, ako uviedol, podal 11. decembra.

Obvinený Marian K. je vo väzbe v spomínanej kauze tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. Na Mariana K. a exministra hospodárstva a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. (Pavol R. je v súčasnosti obvinený aj s ďalšími troma osobami zo slovenského podsvetia z pokusu o vraždu svojej bývalej spoločníčky Silvie Volzovej, pozn. TASR) podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu. Argumentuje, že sporné zmenky neboli nikdy zaznamenané v jej účtovníctve ani v účtovníctve spoločností, ktoré údajne zmenky vlastnili predtým, ako malo dôjsť k uplatneniu podvodných nárokov.

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR. Marian K. sa aktuálne nachádza vo väzení v Banskej Bystrici. Predtým bol vo väzbe v Bratislave a Leopoldove.


 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 PODNIKATEĽ MARIAN K. ZOSTÁVA VO VÄZBE (20. 11. 2018)
 ZNALECKÝ POSUDOK: ZMENKY TÝKAJÚCE SA TV MARKÍZA NIE SÚ AUTENTICKÉ (15. 11. 2018)
 Polícia potvrdila obvinenie Mariana K. z týchto zločinov (18. 10. 2018)
 FOTO: Policajné Lynx Commando zasahuje u údajnej tlmočníčky M. Kočnera (28. 9. 2018)
 PODNIKATEĽ MARIAN K. ZOSTÁVA VO VÄZBE (9. 8. 2018)
 Obvinený podnikateľ Marián Kočner zostáva naďalej vo väzbe, žiadal už aj o prepustenie (8. 8. 2018)
 Marianovi K. na základe rozhodnutia prokurátora zaistili majetok (6. 8. 2018)
 O stíhaní Mariana K. a Pavla R. bude súd rozhodovať v sobotu (22. 6. 2018)
 Marian K. zostáva zadržaný po výsluchu pred vyšetrovateľom NAKA (21. 6. 2018)
 NAKA zatkla podnikateľa Mariana Kočnera (20. 6. 2018)nasledujúci článok >>
Nízke úroky v eurozóne znížili jej výdavky na dlhy o 1,42 biliónov eur
<< predchádzajúci článok
OĽaNO: Politici nepatria na Ústavný súd SR

MARIAN K. ZOSTÁVA V SPRÍSNENEJ VÄZBE - diskusné fórum čitateľov