05. októbra 2006

Materazziho už unavuje snaha o zmierenie so Zidanom

Taliansky reprezentačný stopér Marco Materazzi je už unavený zo snahy upokojiť hladinu rozvírenú po pamätnom "hlavičkovom" incidente s bývalým kapitánom francúzskeho národného tímu Zinedinom Zidanom v ...

RÍM 5. októbra (WEBNOVINY) - Taliansky reprezentačný stopér Marco Materazzi je už unavený zo snahy upokojiť hladinu rozvírenú po pamätnom "hlavičkovom" incidente s bývalým kapitánom francúzskeho národného tímu Zinedinom Zidanom v predĺžení finálového zápasu futbalových majstrovstiev sveta v Nemecku. "Vždy som deklaroval ochotu k zmiereniu, písomne aj ústnou formou som to dal na známosť aj Medzinárodnej futbalovej federácii," vyhlásil hráč Interu Miláno, ktorý si už odpykal dvojzápasový dištanc za vyprovokovanie nešportového momentu a je pripravený nastúpiť na domáci kvalifikačný zápas ME 2008 s Ukrajinou. "Spravil som všetko, čo sa dalo, aby som sa s ním pomeril. Už som z toho unavený, navyše som to bol ja, kto sa stal obeťou fyzického útoku. Ešte o päťdesiat rokov si každý skôr spomenie na ten konflikt a nie na gól, ktorý som dal," povedal sklamaný autor vyrovnávajúceho gólu na 1:1 a pridal zaujímavú informáciu o záujme zo strany Organizácie Spojených národov: "Dostal som list od OSN s výzvou, aby som bol ich hovorcom. Dúfajú, že by sa mohlo uskutočniť stretnutie medzi mnou a Zidanom. Ak príde, budem rád. Ak nie, už sa viac nebudem snažiť o prímerie. Unavuje ma to." Slovnou urážkou vyprovokovaný Zinedine Zidane na berlínskom Olympijskom štadióne dal bodku za futbalovou kariérou úderom do Materazziho hrude v druhej časti predĺženia a následným vylúčením, jeho spoluhráči potom neuspeli v penaltovom rozstrele (3:5) a z titulu sa tešili Taliani.