Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2023

Mazák porušuje svoje zákonné povinnosti, členovia Súdnej rady podali návrh na jeho odvolanieJán Mazák ako predseda Súdnej rady SR porušuje svoje zákonné povinnosti. Vyplýva to z uznesenia, ktoré na utorkové zasadnutie rady ...Zdieľať
img_1083 676x451 14.11.2023 (SITA.sk) - Ján Mazák ako predseda Súdnej rady SR porušuje svoje zákonné povinnosti. Vyplýva to z uznesenia, ktoré na utorkové zasadnutie rady predložili členovia Marcela Kosová, Ayše Pružinec Eren, Dana Jelinková Dudzíková a Peter Šamko.


Títo členovia sa spolu s ďalšími dvoma, Magdalénou Hromcovou a Martinom Bezákom, podpísali pod návrh odvolať Mazáka z funkcie.

Kritici Mazákovi v uznesení vyčítajú 20 konkrétnych pochybení vrátane účasti v skupine „Pre obnovu dôvery v právny štát", údajné útoky na sudcov a zvolených predstaviteľov sudcovskej samosprávy, alebo rezignovanie na dodržiavanie európskych štandardov nezávislosti súdnictva.

Výsledkom viacerých krokov predsedu súdnej rady aj jeho verejne prezentovaných názorov je nasmerovanie verejnosti k prehlbovanie nedôvery v justíciu," konštatujú kritici.


Zdroj: SITA.sk - Mazák porušuje svoje zákonné povinnosti, členovia Súdnej rady podali návrh na jeho odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brusel vyčlenil na humanitárnu pomoc Ukrajine ďalších 110 miliónov eur, pošle im aj generátory elektriny
<< predchádzajúci článok
Blaha rozdeľuje spoločnosť a šíri nenávisť, podľa KDH sa nikdy nemal stať podpredsedom parlamentu (video)