Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. februára 2006

Medzi obeťami havárie egyptskej lode by nemali byť SlováciZ informácií, ktoré má k dispozícii Ministerstvo zahraničných vecí SR (MZV) , zatiaľ nevyplýva, že by pri havárii egyptskej výletnej lode v Červenom mori zahynuli alebo sa zranili občania ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. februára (WN/SITA) - Z informácií, ktoré má k dispozícii Ministerstvo zahraničných vecí SR (MZV) , zatiaľ nevyplýva, že by pri havárii egyptskej výletnej lode v Červenom mori zahynuli alebo sa zranili občania Slovenskej republiky. Agentúru SITA informoval tlačový tajomník MZV Juraj Tomaga. MZV je v stálom kontakte s príslušnými egyptskými úradmi, dodal Tomaga.

Egyptská výletná loď Salaam 98 s 1 415 cestujúcimi na palube, s ktorou v piatok egyptské námorníctvo stratilo kontakt, sa potopila asi 64 km od egyptského prístavu Hurghada v Červenom mori. Informoval o tom dnes šéf egyptského námorného úradu Mahfúf Tahá Marzúk. Na mieste posledného kontaktu s loďou Salaam 98 spozorovali plávajúce telá a jeden záchranný čln s tromi ľuďmi na palube.

Hovorca egyptskej ambasády v Londýne informoval, že v oblasti potopenia lode prebieha intenzívne pátranie. Egyptská polícia uviedla, že z vôd už vytiahli desiatky mŕtvych tiel. Pri záchranných prácach bude pomáhať aj britská vojenská loď HMS Bulward, ktorá vyrazila z egyptského prístavu.

Loď Salaam 98 vlastní egyptská námorná spoločnosť as-Salaam. Medzi pasažiermi boli pravdepodobne pútnici vracajúci sa z púte v Mekke.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IT Asociácia Slovenska víta novelu koncesionárskeho zákona
<< predchádzajúci článok
Špidla v správe pre EK podporí zrušenie obmedzení trhu práce

Medzi obeťami havárie egyptskej lode by nemali byť Slováci - diskusné fórum čitateľov