Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júla 2020

Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej úniiMedziročný pokles priemyselnej produkcie na Slovensku bol v máji v rámci krajín Európskej únie najhorší. Slovenský priemysel podľa údajovZdieľať
gettyimages 119808825 676x470 15.7.2020 (Webnoviny.sk) - Medziročný pokles priemyselnej produkcie na Slovensku bol v máji v rámci krajín Európskej únie najhorší. Slovenský priemysel podľa údajov Eurostatu, ktoré zverejnil v utorok, oslabil o 33,5 percenta. Po Slovensku nasledovali Maďarsko (-27,6 %) a Rumunsko (-27,4 %).


Priemyselná produkcia v máji medziročne klesla vo všetkých krajinách EÚ, z ktorých boli údaje k dispozícii. V rámci celej EÚ sa zmenšila o 20,5 percenta a v rámci celej eurozóny o 20,9 percenta.

Medzimesačný rast slovenskej priemyselnej výroby však bol v máji tretí najrýchlejší (19,6 %). Výraznejšie oproti aprílu produkcia stúpla iba v Taliansku (42,1 %) a Francúzsku (20 %).

Najväčší medzimesačný pokles priemyslu bol v Írsku (-9,8 %), Chorvátsku (-3,5 %) a Fínsku (-1,3 %). V rámci celej Európskej únie priemyselná produkcia v máji medzimesačne stúpla o 11,4 percenta a v rámci celej eurozóny sa zvýšila o 12,4 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej únii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel bývalý komunistický politik Miloš Jakeš
<< predchádzajúci článok
Fico chce Blahu vo vedení Smeru a tvrdí, že po celom Slovensku požíva veľkú úctu a rešpekt

Medziročný pokles priemyslu na Slovensku bol najhorší v celej Európskej únii - diskusné fórum čitateľov