16. novembra 2014

Meszároš prispel asistenciou k výhre Buffala nad Torontom

Hráč Bostonu Slovák Andrej Meszároš (vľavo) a jeho spoluhráči ďakujú svojmu brankárovi Tuukkovi Raskovi, archívne foto Foto: TASR/AP
New York 16. novembra (TASR) - V dvanástich zápasoch zámorskej NHL sa v noci na nedeľu predstavilo päť slovenských hokejistov, z nich bodoval iba Andrej Meszároš. Obranca Buffala sa jednou asistenciou podieľal na presvedčivom domácom víťazstve Sabres nad Torontom 6:2.

Gólová asistencia Andreja Meszároša:

Meszároš odohral vyše 19 minút a duel dokončil s dvoma plusovými bodmi, v drese Maple Leafs si Richard Pánik počas 13:14 min pripísal jeden strelecký pokus. Z výhry sa tešil aj Marián Gáborík, ktorého Los Angeles zdolalo v mestskom derby Anaheim 3:2 po predĺžení. Slovenský krídelník sa počas takmer 20-minútového pobytu na ľade prezentoval až piatimi strelami a zapísal si jednu mínusku. NY Islanders v zostave s obrancom Ľubomírom Višňovským podľahli domácej Tampe Bay 2:5, v bránke "ostrovanov" dostal šancu Chad Johnson, Jaroslav Halák bol na striedačke.

Boston stále bez zraneného kapitána Zdena Cháru po dvoch prehrách zvíťazil nad Carolinou tesne 2:1, pričom všetky góly padli ešte v prvej tretine duelu. Vo 8. minúte išli do vedenia hostia zásluhou Jiřího Tlustého, no v 15. vyrovnal Seth Griffith a 50 sekúnd pred prvou sirénou strelil víťazný gól Patrice Bergeron. Najvyťaženejším hráčom celého zápasu bol slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý odohral v drese "hurikánov" 24:14 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.