11. septembra 2016

Michalovské hádzanárky prehrali s Lublinom,musia do 2. kola Pohára EHF

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Milan Kapusta
Ľubľana 11. septembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj vo svojom druhom zápase na kvalifikačnom turnaji Ligy majstrov.

V stretnutí o 3. miesto nestačili na poľský MKS Selgros Lublin, ktorému podľahli vysoko 21:33. Hráčky slovenského majstra tak obsadili štvrté miesto, ktoré znamená, že budú musieť hrať už v 2. kole Pohára EHF. Lublin sa predstaví až v 3. kole rovnako ako zdolaný tím z večerného finále medzi domácim družstvom RK Krim Mercator Ľubľana a talianskym Indeco Conversano. Víťaz finále postúpi do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Liga majstrov, 3. kvalifikačná skupina

o 3. miesto:

Iuventa Michalovce - MKS Selgros Lublin 21:33 (12:16)
Zostava a góly Iuventy: Lafuenteová 2, Medveďová – Černovová 2, M. Holešová, Kišiková 1, Rebičová 1, Nagyová 1, Habánková 3, Levčenková 4/3, Dubovcová 3, Štefaniková 1, Wollingerová 1, Dziurová 1, Bajčiová 1/1, Schusterová, Perederijová. Rozhodovali: Brunner – Salah (obaja Švajč.), vylúčenia: 2:2, 7 m hody: 4/4 - 2/2.

Zápas o 3. miesto začal vyrovnane a ani jeden z tímov neušiel súperovi na väčší gólový rozdiel. Michalovčankám sa veľakrát podarilo stiahnuť najtesnejší náskok poľského družstva. V 16. minúte išli východniarky prvýkrát do vedenia (7:6), ale Lublin pohotovo odpovedal šnúrou štyroch gólov - 7:10. Tento moment sa ukázal ako dôležitý pre ďalší priebeh prvého dejstva. Poľský tím si napokon štvorgólový náskok udržal až do prestávky.

Ani v úvode druhého dejstva sa Michalovčankám nedarilo dostať sa do ideálnej hernej pohody. Lublin začal druhý polčas šnúrou troch gólov a za stavu 12:19 už málokto pochyboval o triumfe poľského tímu. Poľky hrali v ďalších minútach sebavedomo, pozorne bránili a ich útoky robili veľké problémy obrane slovenského družstva. S pribúdajúcimi minútami narastal aj gólový rozdiel v prospech Lublinu. Ten bol napokon o priepastných 12 gólov - 21:33.