Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. decembra 2011

Ministerstvo nepripúšťa ťažkosti pri kúpe diaľničných známokVodiči môžu mať podľa poslanca Ľubomíra Vážneho zo Smeru problémy s kúpou nových diaľničných známok pre rok 2012. Bývalý minister dopravy to spája s neuzavretím tendra v Národnej ...Zdieľať
dialnica BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) - Vodiči môžu mať podľa poslanca Ľubomíra Vážneho zo Smeru problémy s kúpou nových diaľničných známok pre rok 2012. Bývalý minister dopravy to spája s neuzavretím tendra v Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS), a.s.


"Vodiči si zrejme nebudú môcť zakúpiť od nového roku diaľničné nálepky," uviedol Vážny pre agentúru SITA s tým, že tender mal začať skôr, aby mohol byť uzatvorený ešte v tomto roku.


Ministerstvo problémy nepripúšťa

Ministerstvo dopravy ťažkosti so začiatkom predaja diaľničných známok nepripúšťa. "Tento tender nemá vplyv na distribúciu známok a občania si ich budú môcť zakúpiť už v priebehu budúceho týždňa," poprel možné problémy s predajom nálepiek hovorca ministerstva dopravy Martin Krajčovič.

Diaľničná spoločnosť podľa neho vyradila zo súťaže Slovenskú poštu, a.s. na odporúčanie hodnotiacej komisie, lebo nesplnila podmienky. "NDS starostlivo preskúmala rozhodnutie komisie a skonštatovala, že Slovenská pošta naozaj nesplnila podmienky verejného obstarávania, preto nevidíme problém v rozhodnutí NDS," dodal Krajčovič.

Podpredseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ NDS Milan Gajdoš si myslí, že s predajom nových diaľničným známok by nemali byť komplikácie. "Verím tomu, že nebudú žiadne problémy a diaľničné známky budú motoristom k dispozícii," vyhlásil nedávno Gajdoš pre agentúru SITA.


Možný výpadok príjmov

Prípadné mesačné meškanie s distribúciou a predajom nálepiek môže podľa Vážneho spôsobiť výpadok príjmov pre štát okolo 3 mil. eur. Ročný plánovaný príjem z predaja nálepiek je 40 mil. eur. "Ak nebudú nálepky, vznikne 1. januára 2012 protiprávny stav, pretože zákon ukladá vodičom povinnosť zaplatiť za užívanie diaľnice a rýchlostnej cesty, ale štát to technicky nebude vedieť zabezpečiť," tvrdí opozičný politik.

Riešením by podľa neho bolo zmeniť zákon alebo odstrániť z príjazdov na diaľnice dopravné značenie o povinnosti spoplatnenia, čo však považuje za nezmysly. "Pre vodičov ostane rébus, buď použiť spoplatnené cesty a porušiť zákon, alebo nepoužiť a cestovať cestami-necestami a diaľnice ostanú prázdne," dodal Vážny. Súčasný stav s diaľničnými nálepkami označil za ďalšie a jednoznačné zlyhanie rezortu dopravy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Cena diaľničných známok na rok 2012 na Slovensku a v okolitých štátoch (9. 1. 2012)
 Namiesto sedemdňových diaľničných nálepiek budú desaťdňové (9. 11. 2011)
 Diaľničné nálepky majú vyniesť vyše 33 mil. eur bez DPH (30. 12. 2010)
 Diaľničné nálepky na roky 2011 až 2013 vytlačí opäť Kasico (27. 12. 2010)
 Diaľničné nálepky zdražejú v priemere o 40,3 % (27. 10. 2010)nasledujúci článok >>
Maďarsko ohlásilo nové úsporné opatrenia za miliardu eur
<< predchádzajúci článok
Malé nemocnice doplatia na štrajky lekárov. Hrozí im kolaps

Ministerstvo nepripúšťa ťažkosti pri kúpe diaľničných známok - diskusné fórum čitateľov